Lotus’un 2 bin beygirlik otomobili Evija’nın tanıtımı yapıldı! 130 adet üretilecek aracın fiyatı 12 milyon TL’nin üzerinde

Lotus Cars, 2017 seneninde Çin oto üreticisi Geely tarafından satın alınarak tertemiz kuşak Lotus modelleriyle meraklılarının karşısına çıkacağının iletinini vermişti. 1,3 milyar dolarlık tek yatırımın derhal peşinden markanın vizyonunu Evija modeli ile gösterdi.

Evija dünyanın en kuvvetli evvel seri imalat hiper yollar otomobili olarak öne çıkıyor. dört değişik akım motoru var olan oto 2000 at güç üretecek! Aracın beden ağırlığı ise 1680 kg… Bu güç sayesinde Evija 0’dan 100 km/s hıza üç saniyeden dahada kısa tek müddette ulaşacak. Evija Ayrı olarak Lotus markasının bugüne civarindan ürettiği en hafif otomobil! oto 18 dakikada tam şarj olabiliyor ve tam kapasite dolu pillerle 400 kilometre menzile sahip.

TOPLAMDA 130 ADET ÜRETİLECEK

Sözcü’de bulunan habere göre, Evija’nın üretimine marka 2020 seneninde başlayacak ve toplamda 130 adet üretilecek. bütün Lotus otomobiller benzeri el yapımı var olan Evija İngiltere’deki meşhur Hethel’deki fabrikasında tasarlanarak müşterileri amaciyla kapsamı geniş kişiselleştirme alternatifleri sunuyor.

FİYATI 12 MİLYON TL’NİN ÜZERİNDE

Evija’nın ücreti ise 1,7 milyon İngiliz Sterlini. oto bugünün kurundan ÖTV ve KDV’siz olarak ülkemizde satılsa 12 milyon TL’nin üzerinde tek yafta fiyatına sahip olacak. ÖTV ve KDV’li fiyatından ise tek alıcı şimdiden varmış.

“BAŞKA HİÇBİR ŞEYE BENZEMEYEN BİR OTOMOBİL”

Londra’daki açılışta konuşan Lotus Cars CEO’su Phil Popham, “Lotus Evija, başka hiçbir şeye benzemeyen tek otomobil. Markamızı spor oto fanlarının kalbi ve zihninde ve global otomobil sahnesinde tekrar kuracak. aynı zamanda dahada ileri vizyoner modeller amaciyla referans olacaktır. Bu şirketimizin tarihinde tek başka şaşırtıcı an. Evija her manada hakikat tek Lotus – hudutları zorlamak, tertemiz düşünme biçimlerini keşfetmek ve çığır açan teknolojiler uygulamak amaciyla sarsılmaz tek ihtirasla geliştirildi.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.