Oyuncu Hakan Meriçliler ve Ali Erkazan arasındaki hakaret davasında karar

Ali Erkazan tek programda Hakan Meriçliler‘in kadın meselesi olduğunu ve bunun hastalık düzeyinde olduğunu argüman ederek, “Otelde masaj hizmeti veren masözle dahi münasebet yaşadı” demişti.Farklı tv programlarında 2016 seneninde hakarete uğradığı gerekçesiyle Daha önceki oyun arkadaşı Ali Erkazan ile alakalı şikayetçi var olan Hakan Meriçliler’in davasında mahkeme kararını açıkladı. Mahkeme Ali Erkazan’ın iki bin 960 Lira adli kazanç cezası ile cezalandırılmasına hükmetti.

BERAAT istek ETTİLER

Bakırköy 20. Asliye karar Mahkemesinde görülen duruşmada Hakan Meriçliler ve avukatı hazır bulundu. Duruşmaya Ali Erkazan’ın avukatı da katıldı. Duruşmada müdafaa yapan Ali Erkazan’ın avukatı müvekkilinin sözlerinin ifade özgürlüğü kapsamında olduğunu söyleyerek salıverilme isteginde bulundu. Müşteki Hakan Meriçliler ise Ali Erkazan’ın kendisine söylediği sözler hasebiyle aile ve iş hayatında tahribatlar oluştuğunu dile getirerek “Sanığın beraatinin haksızlık ve yargı hatası olacağı kanaatindeyim. Sanığın cezalandırılmasını istek ediyorum” dedi.

“AHLAKİ DEĞERLERİNİ YİTİRMİŞ, ONURSUZ İNSAN”

Müşteki avukatı ise sanığın sözlerinin eleştiri sınırının dışında olduğunu söyleyerek, “Müvekkilin onur ve onuruna ağır hücum niteliğinde ifadelerdir. ‘Ahlaki değerlerini yitirmiş, onursuz insan’ benzeri ifadeler vardır. Bu tip cümlelere kimse katlanmak zorunda değildir. ani çok tv programında eş ifadeler kullanılmıştır. Bu durum kastın yoğunluğunu alana koymaktadır” dedi.

Ali Erkazan

“SANATÇILAR KENDİLERİNE YAKIŞAN ŞEKİLDE cevap VERİRLER”

laf istek eden Hakan Meriçliler ise olayların yaşandığı dönemde hiçbir tv programına çıkmadığını ifade ederek, “Sanatçılar kendilerine yakışan şekilde cevap verirler. ulu Türk adaletine güveniyorum” şeklinde konuştu. Mahkeme tarafların dinlenilmesinin derhal peşinden kararını açıkladı. Mahkeme oyuncu Ali Erkazan’ın ‘zincirleme olarak alenen hakaret’ suçundan iki bin 960 Lira adli kazanç cezası ile cezalandırılmasına hükmetti.

Hakan Meriçliler

“TELEVİZYONDA İFTİRA ATMAK CEZASIZ KALMIYOR”

Duruşmanın bitmesinin derhal peşinden adliye önünde medya mensuplarına açıklamalarda bulunan Hakan Meriçliler, “Sanık karar aldı. Şunu anladık ki, televizyonlara çıkıp perişan laf edip iftira atmak cezasız kalmıyor. O manada da ulu Türk adaletine ve hukukuna çok teşekkür ediyorum. Evet, üç sene beklendi ağır benzeri görünebilir hiç mühim değil Neticede hak yerini buldu” şeklinde konuştu.

OLAYIN GEÇMİŞİ

değişik tv kanallarında ve vakitlerde kendisine perişan laf edildiğini argüman ederek hatali ilaninda bulunan Hakan Meriçliler’in şikayeti üstüne yapılan incelemelerde, Erkazan’ın Hakan Meriçliler amaciyla “Hasta biraz, rahatsız yani, taciz ettiği yurttaslar var, neden gitmediğini söyleyeyim altına işedi, utancından mı artık neyse, bu erkek yalancı, ahlaki değerlerini yitirmiş, eli ayağı gözü her şeyi oynuyor adamın, komple ruh hastası diyorum” şeklinde ifadelerde bulunduğu tespit edildi. Bu tümcelerin tespitinin derhal peşinden Ali Erkazan ile alakalı ‘zincirleme olarak alenen hakaret’ suçundan dört seneye civarindan mapus istemiyle dava açılmıştı.

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.