TESK Başkanı uyardı: Bayram alışverişinde sahte paraya dikkat

ülkemiz Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) genel Başkanı Bendevi Palandöken, Kurban Bayramı‘na kısa süre kala alışveriş yoğunluğu yaşanan sektör yerlerinde sahte paraya karşı esnafı ve yurttaşları uyardı. sahte paraya dikkat edilmesi gerektiğini söyleyen Palandöken, “Dolandırıcıların ekmeğine yağ sürülmesin.” dedi.

‘PİYASAYA 25 MİLYAR LİRA GİRMESİ BEKLENİYOR’

Bu sene piyasaya takriben olarak 25 milyar Lira kurbanlık parasının girmesinin beklendiğini belirten Palandöken, bu bayramda da piyasanın hareketlendiği ve kurban satışlarının arttığı canlı hayvan pazarlarında dolandırıcıların iş başında olduğunu argüman etti. Palandöken, “Kalabalık pazarlara giden dolandırıcılar sahte paralarla alıveriş yaparak piyasaya sahte kazanç sürüyor. Pazarcı esnafımız ve vatandaşlarımız özellikle kurbanlık alışverişinde sahte paraya karşı çok titiz olmalı.” değerlendirmesinde bulundu.

‘DENETİMLER ARTIRILMALI’

Bayram arifesinde pazarların yoğunluğundan kullanarak piyasaya sahte kazanç sürmeye çalışan dolandırıcılara fırsat verilmemesi gerektiğine işaret eden Palandöken, kalabalık satış noktalarında zabıta ve zabita ekipleri tarafından yapılan sahte kazanç denetimlerinin artırılmasını istedi.

Palandöken, şunları kaydetti:

“Bayram yoğunluğunun olduğu pazarlarda sahte kazanç ve altınlar piyasaya çok acele yayılıyor. Kurban satışının yanı sıra besin ve giyim pazarlarındaki esnafımız da sahte kazanç ve altına karşı çok titiz olmalı. sektör yerlerindeki zabıta ve güvenlik güçleri kuşkulu hareketlerde bulunanları tespit ederek denetlemeli. her biri sahte kazanç ve altın ile alakalı bilinçlenmeli ki dolandırıcıların ekmeğine yağ sürülmesin.”

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.