UEFA, Fenerbahçe için kararını verdi! Men cezası yok

UEFA’dan Fenerbahçe amaciyla son dakika kararı… TRT Spor’un geçtiği habere göre; UEFA, Fenerbahçe’ye men cezası vermeyecek. Finansal Fair-Play çerçevesinde çeşitli yaptırımlar uygulanacak.

İŞTE UEFA’NIN FENERBAHÇE İÇİN VERDİĞİ KARARIN DETAYLARI

Fenerbahçe’ye iki milyon avro kazanç cezası verdi. Fenerbahçe’ye Ayrı olarak 23 futbolcu kısıtlaması getirildi. Ayrıca, Fenerbahçe’ye 2021-2022 sezonlarında müspet tasima bakiyesi (Aldığından çok satması gerekiyor) zorunluluğu getirdi. 2020-2021 ve 2021-2022 sezonlarında tasima bakiyesinde artıya geçmezse, tertemiz transferlerini UEFA kadrosuna dahil edemeyecek. Fenerbahçe, var borcunu 15 Ekim 2019’a civarindan yapılandırırsa, UEFA tarafından verilen iki milyon euroluk karar tek milyon euroya indirilecek.

Fenerbahçe Kulübü, UEFA’dan karar almamak amaciyla Fener Ol kampanyası yapmıştı. Fenerbahçe Kulübü, dört Nisan’da başlayan “Fener Ol” kampanyasında tek araya toplanan paranın şu anne dek 150 milyon liraya yaklaştığını açıklamıştı.

1,5 MİLYONDAN çok SMS ATILDI

Fenerbahçe Kulübü’nden yapılan açıklamada, kampanyanın başlamasından bugüne destek SMS’lerinin sayısının da tek milyon 640 bini geçtiği belirtildi.

Açıklamada, “Fener Ol” kampanyasının Türkiye’de bugüne civarindan yapılan Bir hayli kampanyayı arkada bıraktığına vurgu yapılırken, “Fener Ol kapsamında Sayın Acun Ilıcalı ve Sayın Ferit Faik Şahenk’in katkılarıyla TV8 ve Star TV’de WinWin projesinin yayınları yapıldı ve kampanyaya destek zirve noktasına ulaştı. bütün sezon Fenerbahçe’ye desteğini göstererek sezon formalarını alan taraftarlar, WinWin hususi etkinliğinde 125 binden çok ‘İz Bırakanlar Triko Forma’ ile kampanyaya katkıda bulundu. WinWin projesinin nihayetinde noter huzurunda düzen eden çekilişle SMS atan taraftarlar arasından 5 ev, 20 oto sahiplerini buldu. Talihliler arasından Yalnızca tek SMS atan taraftarlar da ev ve oto benzeri hatri sayilir büyüklükte ödüllerden tek tanesini kazanmayı başardı. WinWin kapsamında verilecek 5 bin armağanı galip gelen isimler 29 Haziran’da Fenerbahçe internet sitesi ve yasamsal medya hesaplarından açıklanacak.” ifadelerine yer verildi.

Fener Ol kapsamında gerçekleşen ve 12 Mayıs tarihinde başlayan WinWin etkinliğinin 22 Haziran’da sona erdiği hatırlatılırken, “Fener Ol” kampanyasının ise tek sene süresince değişik etkinliklerle süreceği kaydedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.