Altın fiyatları düşüyor! İşte 1 Ağustos güncel çeyrek ve gram altın fiyatları…

En çok seçenek edilen yatırım araçlarının arasında altın yer alıyor. Ülkemizde altın ananesel hediyeleşme aracı olarak da kullanıldığı amaciyla sıklıkla yatırımda da seçenek ediliyor. Geleneklerimizde hatri sayilir büyüklükte tek yeri var olan çeyrek altın, ücretinin çok fazla olması nedeni ile ağır ağır yerini gr altına bırakıyor.

GÜNCEL ALTIN FİYATLARI

Bugün de aşağı yönlü seyrini altıncı güne taşıyan ve takriben tek ayın en düşük seviyesini gören altının gr fiyatı, saat 11.20 itibarıyla dünkü kapanış seviyesine göre yüzde 0,2’lik azalışla 253,2 liradan işlem görüyor. Kapalıçarşı’da çeyrek altın 413 lira, Cumhuriyet altını 1.690 liradan satılıyor.

İstanbul Kapalıçarşı’da 22 Ayar Bilezik (Gr.) 232 liradan, bin 615 liradan alınan Lira (Tam) Ziynet bin 648 liradan, 805 liradan alınan Yarım Ziynet 826 liradan ve 403 liradan alınan Çeyrek Ziynet 413 liradan satılıyor.

altin-2-iha

ALTININ FİYATI AŞAĞI YÖNLÜ ETKİLENDİ

Asya piyasalarında satıcılı tek seyretme izleyen altının onsu, Bir gün evvel yüzde 1,3 gerilemesinin derhal peşinden bu erken de yüzde 0,6 kıymet kaybıyla 1.403,5 dolardan işlem görüyor. Analistler, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ortada Bankasının (Fed) beklentiler doğrultusunda faizlerde 25 baz puanlık indirime gitmesine karşın karar metni ve Fed Başkanı Jerome Powell’ın söylemlerinin “şahin” bulunmasının, altının ons fiyatını aşağı yönlü etkilediğini söyledi.

Bugün veri gündeminin yoğun olduğuna işaret eden analistler, avro Bölgesi, Almanya ve ABD’de Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verileri ile İngiltere ortada Bankası nema kararının takip edileceğini bildirdi. Analistler, ABD’de Ayrı olarak işsizlik başvuruları verilerinin de izleneceğini aktararak, teknik açıdan ons altında 1.400 doların destek, 1.413 doların direnç konumunda bulunduğunu kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.