Bir işçi, maaşını alamayınca hem kepçeyi hem polis memurunu kaçırdı

Denizli‘de çalıştığı inşaat firmasından maaşını alamadığını argüman eden şahıs, fabrika önündeki iş makinesini kaçırdı. Şahıs kendisini durdurmak amaciyla kepçenin üstüne çıkan polis memurunu da kilometrelerce yanında götürdü. Şahsı, 5 zabita ekibi ile yanındaki zabita memuru, kimse zarar görmeden takriben dört kilometre ardindan başarılı tek şekilde durdurabildi.

alinan bilgilere göre olay, Denizli-İzmir yolu üzerinden Sarayköy kazasi yakınlarından alana geldi. İddialara göre, inşaat firmasından çalışan Sıddık K. adli şahıs, maaşını almak amaciyla çalıştığı iş adina gitti ama iş yeri yetkilileri maaşının iki Ağustos Cuma bugünü (yarın) yatırılacağını söyledi. bunun için sinirlenen kişi ise iş yeri bahçesindeki kepçe diye tabir edilen iş makinesinin üstüne çıktı ve tek anda çalıştırarak hızla iş yerinden uzaklaşmaya başladı. İş yeri yetkilileri ise vaziyeti polise bildirerek yardım istedi.

KEPÇENİN ÜZERİNE ÇIKAN POLİS MEMURUNU KAÇIRDI

İhbar üstüne harekete geçen zabita ekipleri şahsı ve kullandığı kepçeyi İzmir yolunda takibe alarak tek kavşakta durdurmayı başardı. Bu sırada zabita memurlarından biri kepçenin üstüne çıkarak şahsı tesirsiz vaziyete getirmeye çalıştı. zabita memuru Sıddık K.’yi sakinleştirmeyi başaramayınca bu kez kişi trafiğin boş olmasından kullanarak kepçenin üstüne çıkan zabita memurunu da kaçırarak yoluna ayni ritimde devam etti. Kepçe ile birlikte kaçırılan zabita memuru, şahsı hemide eyleminden vazgeçmesi amaciyla inandirma etmeye ayni vakitte da kepçeyi durdurmak amaciyla kilometrelerce uğraştı. zabita memurunun bu çabası nihayetinde netice verdi.

GÖZ ALTINA ALINAN ŞAHIS, hür BIRAKILDI

Sıddık K., kaçırdığı zabita memuru ve kepçe ile birlikte takriben dört kilometre ilerledikten ardindan 5 zabita ekibi tarafından Merkezefendi ilçesindeki 2. minik endüstri Sitesi içinde durduruldu. Kepçenin üzerinde zabita memuru Sıddık K.’yi inandirma edip kepçeyi yollar ortasında durdurunca zabita araçları da iş makinesinin önüne ve arkasına geçerek kepçenin devinim etmesini engelledi.

Olayın derhal peşinden yüzlerce polisi arkasına takan ve kepçe ile kilometrelerce kaçmayı muvaffak olan kişi dahada ardindan gözaltına alınarak ifadesi alınmak üzere zabita merkezine götürüldü. Sıddık K.’nin ifadesi alındıktan ardindan hür bırakıldığı öğrenildi.

POLİS MEMURU KEPÇEDEN İNERKEN ELİNİ YAKTI

Öte yandan, kaçırılan kepçenin durdurulma anı ise çevredeki güvenlik kameralarına yansıdı.

Olayı gören tek gördü şahidi ise İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine yaptığı açıklamada, olaya çok şaşırdıklarını ve evvel kez bunun benzeri tek olayla karşılaştıklarını ifade etti. Gördü şahidi Ayrı olarak kepçenin üzerinde zabita memurunun aşağı inerken iş makinesinin egzozuna elini değdirdiğini ve yaktığını da öne sürdü.

Olayla alakalı başlatılan tahkikat ise ayni ritimde devam ediyor.

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.