Falcao’dan Monaco’ya Galatasaray resti: Bırakın gideyim

Galatasaray, Monaco’nun Kolombiyalı golcüsü Falcao ile senelik 5.5 milyon eurodan anlaşma sağlandı. beIN Sports France’ın haberine göre; Falcao, Monaco yöneticileriyle masaya oturdu ve “Kalırsam 12 milyon avro ödeyeceksiniz. bendeniz G.Saray’la anlaştım. Bırakın gideyim. Bu her biri amaciyla dahada iyi olur” Diye konuştu ve kriz çözüldü.

iki haftadır Falcao’nun transferi amaciyla yoğun çaba sarf eden menajer Ahmet Bulut da transferi sonuçlandırmak amaciyla Monaco’ya gitti. yasamsal medya hesabından da Fransa paylaşımı yaptı.

BONSERVİS OLMAYACAK SÖZÜ

Menajerler evvel tasima görüşmelerinde Galatasaray’a bonservissiz tasima sözü vermişti. Monaco’ya bonservis bedeli ödemek istemeyen Galatasaray, Falcao transferi amaciyla menajerlerin meselesi çözmesini bekledi.

Kariyerine River Plate takımında başlayan Radamel Falcao; Porto, Atletico Madrid, Monaco, Manchester United ve Chelsea benzeri takımlarda takim formasi giydi. 33 yaşında olan futbolcunun Monaco ile bu sezonun sonuna civarindan sözleşmesi bulunuyordu. ama tek sonraki sezondan bu yana üç sene süresince G.Saray’da olacak. Sarı-Kırmızılı takım amaciyla ter dökecek.

2 1 YILLIK MUKAVELE YAPILACAK

Alınan bilgilere göre; Falcao’yla 2 1 senelik anlaşmaya vardı. ” 1″lik opsiyon kulübe bağlı olacak. Sarı-Kırmızılılar’ın oyuncuyla yaptığı pazarlıklarda en hatri sayilir büyüklükte mesele mukavele süresiydi. Galatasaray, iki senede diretirken Kolombiyalı forvet üç sene istiyordu. Bu mesele da 2 1 formülüyle çözüldü.

Falcao transferiyle alakalı Ümit Davala da yasamsal medyada tek paylaşımı beğendi. Radamel Falcao’nun derhal peşinden takim formasi satışlarının da patlaması bekleniyor. Sarı-Kırmızılılar’ın bundan sonraki süreçte ortada alana 2, forvete ise tek ad dahada alabileceği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.