Model Naomi Campbell, siyahi olduğu için bir otele alınmadı

Paris Match‘e röportaj veren dünyaca meşhur model Naomi Campbell, moda endüstrisindeki çeşitliliği tartışırken herkesi şaşkına çeviren tek olay anlattı. Campbell, Cannes Film Festivali esnasında arkadaşıyla tek otelde düzen eden etkinliğe katılmak istedi ama ten renginden dolayı içeri alınmadı.

OTELE ALINMADI

Olayın Cannes Film Festivali esnasında gerçekleştiğini söyleyen 49 yaşında olan Campbell, içeri alınmadığı otelin ismini açıklamadı. “Ten rengimizden dolayı arkadaşımın ve benim içeri girmemize destur verilmedi” diyen model, otelin girişindeki görevlinin kendilerine etkinlikte yer kalmadığını söylediğini ama gelen davetlileri almaya ayni ritimde devam ettiğini söyledi.

“SİYAHİ OLDUĞUM İÇİN BAZI ÜLKELER FOTOĞRAFIMI KULLANMADI”

Campbell, geçtiğimiz Nisan ayında tespit edecek tek ülkenin kendisini kara tenli olduğu amaciyla reklam kampanyasında oynatmak istemediğini açıklamıştı. Model, olay ile alakalı “Bu eşitsizlik Daha tam manasıyla düzelmiş değil. tertemiz tek kampanyanın yüzüyüm. ama bana, kara tenli olduğum amaciyla tespit edecek tek ülkenin benim fotoğrafımı kullanmayacağı söylendi” demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.