80 yaşındaki annesi gözünün önünde yanarak hayatını kaybetti

Edinilen bilgiye göre, Çanakkale Küçükkuyu ile Ankara seferini yapan Kamil Koç firmasına ait yolcu otobüsü erken saat 11.00’de Küçükkuyu beldesinden 6 yolcu ve üç mürettebat ile Ankara’ya doğru yola çıktı. dahada ardindan Altınova Terminali’ne uğrayan otobüs buradan 8, Akçay’dan 13 ve Edremit’ten de 6 yolcu alarak yoluna ayni ritimde devam etti. İddiaya göre otobüs Balıkesir’e 30 kilometre uzaklıktaki Gökçeyazı mevkisine geldiğinde kahve makinesinden çıkan yangın evvel otobüsün art bölümüne derhal peşinden da ön bölümüne doğru yayıldı. Bunun üstüne otobüs sürücüsü aracı sağ kenara çekerek, yolcuların panik yapmadan inmelerini istedi. Panikle aşağı inmeye çalışan yolculardan bazıları yaralanırken otobüsten inemeyen aralarında Elif Ata’nın 80 yaşında olan annesi Fatma Kızılgöz’ün de bulunduğu 2’si bebek 5 kişi yanarak otobüste hayatını kaybetti.

Otobüste yaralanan Saniye Yılmaz, Dursun Ata, Elif Ata, Merve Pehlivanoğlu ve Semra Başar Atatürk hükümet Hastanesine; Türkan Tansuoğlu, Ali İhsan Hamsioğlu, Elif Kurtar ve Sude Kurtar Balıkesir hükümet Hastanesine; Güler Tezel, Seher Yonter, Özgün Okur, Övgü Okur, Hüseyin buyruğa Kahraman ve Berra Kahraman İvrindi hükümet Hastanesine kaldırıldı. Yaralılardan 4’ü taburcu edilirken yoğun bakıma kaldırılan iki yolcudan 1’inin vaziyetinin ağır olduğu, dumandan etkilenen ve hafif derecede yanan 9 yolcunun da tedavisinin ayni ritimde devam ettiği öğrenildi.

“Annem içeride kaldı kardeşimi güç kurtardık”

Otobüse Ankara’ya gitmek amaciyla Akçay’dan binen yaralı yolculardan Elif Ata, “Ben 21 numaralı koltukta oturuyordum. Annemle kardeşim 27 ve 28 numarada tam ortada kapının yanında oturuyordu. tek anda ortada kapının orada ateş topu benzeri tek şey oluştu. ardindan şoför durdu kapılar açıldı. ama yangın tüpüyle müdahale edilmedi. Yangın tüpü yoktu yani. Ondan ardindan saniyeler içinde tek duman dağıldı yolcular bağırışarak dışarıya çıkmaya çalıştı. Annem Fatma Kızılgöz 80 yaşındaydı benim annem içeride kaldı. Kardeşimi de güç kurtardık. Hortumla müdahale çok güç oldu koca otobüs gözümüzün önünde yandı ve annem içerisindeydi korkunç tek şeydi” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.