AK Partili belediye başkanının kardeşi, başkan yardımcılığı görevinden istifa etti

Diyarbakır’ın ortada Bağlar Belediye Başkanı AK Partili Hüseyin Beyoğlu, göreve geldiğinde, deneyimlerinden faydalanmak emeliyle Belediye reis Yardımcılığı’n getirdiği kardeşi Haşim Merdoğlu’nun Bir gün evvel itibariyle görevinden istifa ettiğini söyledi.
Bağlar Belediye Başkanı AK Partili Hüseyin Beyoğlu, göreve geldiği Nisan ayından bu yana dört aylık süreçteki çalışmalarını değerlendirmek emeliyle Şehirde görevli var olan gazetecilerle tek araya geldi.

SOSYAL BELEDİYECİLİĞE VURGU

Göreve başladığı gün, gönül ve yasamsal belediyeciliği esas aldıklarını laf eden Beyoğlu, “Göreve geldiğimizden beri haftanın her bugünü halkımızla dahil içeyiz. Halkımızla kuvvetli tek gönül bağı oluşturduk. yol sokak, semt mahalle geziyoruz. Bugüne civarindan 25 binden çok hanesi ziyaret ettik. Belediyemizin imkanları ve kimi de devletimizin desteğini alarak muhtaç ailelere muavin olduk. yasamsal belediyeciliği ve gönül belediyeciliğini inşa ederek vatandaşlarımızın gönlünde yer almak esas önceliklerimiz arasındadır” dedi.

İLÇEYE uygulanan yollar VE KALDIRIMLAR

Bağlar’da mühim projeleri yasama geçirmeye başladıklarını belirten reis Beyoğlu, Karayolları genel Müdürlüğünün başka yerde yapmayı planladığı 60 milyon TL’lik asagi yapı projesini, Bağlar kazasinda yapılmasını sağladıklarını söyledi. reis Beyoğlu, konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Karayolları genel Müdürlüğünün 60 milyon değerinde asagi yapı hizmeti amaciyla ihale yaptığını ve bu hizmetin başka yerde yapılacağını öğrendik. Bunun üstüne hizmetin Bağlar kazasina verilmesi amaciyla devreye girdik. Karayolları Bölge Müdürlüğü ile görüşerek hizmetin Bağlar’a verilmesini sağladık. 60 milyon Lira değerinde yollar bakım ve kaldırım çalışmaları amaciyla belediyemizin kasasından tek kuruş çıkmadan bu kıymetli hizmet adina getirilmiş olacak. Şu anda çalışmaları hatri sayilir büyüklükte tek titizlikle sürdürülüyor.”

Bağlar Belediye Başkanı AK Partili Hüseyin Beyoğlu

İLÇEDEKİ TARIM FAALİYETLERİ

Meyve ve sebze imalatı amaciyla proje çalışmalarına başladıklarını kaydeden reis Beyoğlu, Fransa modelini esas alarak kent içi tarımı yasama geçireceklerini ifade etti. Beyoğlu, şöyle ayni ritimde devam etti:

“Kentin tespit edecek noktalarında satış noktalarını oluşturarak pahali olmayan ve temiz organik ürünleri halkımızla buluşturacağız. Yenihal kisminda 33 bin metrekarelik alanda uygulayacağız. Çok Emelli ve modern tek park olacak. bütün bunların yanında Bağlar amaciyla çok iyi projelerimiz var. Bunları titiz tek çalışmayla yasama geçirmek istiyoruz.”

“EŞİMİN BELEDİYE İLE HİÇBİR İLİŞKİSİ YOK, KARDEŞİM DÜN İSTİFA ETTİ”

reis Beyoğlu, yasamsal medyada ile alakalı argüman edilen konulara da değinerek, eşi Dürdane Beyoğlu’nun belediye ile hiçbir ilişkisinin olmadığını, göreve geldiğinde deneyimlerinden faydalandırmak amaciyla reis Yardımcılığı’na getirdiği kardeşi Haşim Merdoğlu’nun ise Bir gün evvel itibariyle istifa ettiğini aktardı.

reis Beyoğlu, “Son vakitlerde yasamsal medya üzerinden yüreğimi, vicdanımı sızlatan tek algı ile karşı karşıyayız. Bizim kimseden saklı saklımız yok ve olamaz da. 20 senelik eşim var olan Dürdane Hanım, benim bu yasamda en hatri sayilir büyüklükte destekçimdir. ama Dürdane Hanım’ın belediyede resmi veyahut gayri resmi hiçbir görevi yoktur. Haşim Merdoğlu benim kardeşimdir. neden kendisini reis yardımcısı yaptım? Zira biz bu göreve gelirken belediyeyi tanımıyorduk. Haşim Bey’in ise 10 senelik belediye ve 20 senelik eğitim yöneticiliği tecrübesi var. Tecrübesinden, bilgi ve birikiminden faydalanmak istedik. Bunu da Yasalara ahenk gösteren şekilde yaptık. ama Bir gün evvel itibarıyla kendisi kendisinin isteğiyle istifa etmiştir. adina bilgi ve birikimi ile onay ettiğimiz Recep Ergün’ü reis Yardımcılığı görevine getirdik. tek başka mevzu eşimin ablası ile ilgili. Kendisi ulusal Eğitim’de 30 senelik memurluk ve yöneticilik tecrübesine sahip. Belediyemize görevli olarak naklini gerçekleştirdi. ama kendisine hiçbir görev vermedik. Bir gün evvel itibarıyla emekliliğe ayrıldığını açıkladı” dedi.

NE OLMUŞTU?

Diyarbakır’ın ortada Bağlar İlçe Belediyesi Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun, yakınlarını belediye ekibinde işe aldığı ileri sürülmüştü. Beyoğlu, göreve istikbal gelmez evvel olarak kendisiyle aynı soyadını taşımayan kardeşi Haşim Merdoğlu’nu Belediye reis Yardımcısı olarak atamıştı.Öte istikametten işe alımlar amaciyla müracaat yapanların soyadlarının çogunlukla Merdoğlu, Beyoğlu ve Yalar olduğu da argüman edilmişti.

Soy isimler değişik da olsa aslında üç soy ad kardeşlere ait. Hüseyin Beyoğlu’nun soyadı dahada evvel Yalar’dı. Beyoğlu, mahkeme kararıyla soy ismini Beyoğlu olarak değiştirdi. başka kardeşi Haşim Merdoğlu’da mahkeme kararıyla bu soyadını aldı. Bir takım kardeşleri de hali hazırda Yalar soyadını kullanmaya ayni ritimde devam ediyor.

Kaynak: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.