Akşener’den Bahçeli’ye kahkahalı cevap!

MHP öncüsü hükümet Bahçeli, tüzük kurultayı amaciyla tek araya istikbal var olan İYİ Partililere MHP’ye art dönme çağrısında bulundu.

Bahçeli’nin bu açıklamasından kısa süre sonraysa İYİ Parti genel Başkanı Meral Akşener’den dikkat çeken tek paylaşım geldi. Akşener, evvel mesajında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı etiketleyerek, “Sn. @RTErdogan, tekrar ne dedin bu arkadaşa?” ifadelerini kullandı.

Akşener’in derhal peşinden da İYİ Parti’nin resmi hesabından Meral Akşener’în kahkaha attığı tek video paylaşıldı.

İşte Akşener’in o videosu;

PAÇACI’DAN AÇIKLAMA

İYİ Parti genel Sekreteri Cihan Paçacı yaptığı izahta şu ifadeleri kullandı;

“Milliyetçi devinim Partisi genel Başkanı’nın bu yaklaşımı her şeyden evvel ciddiyetten uzaktır…

Bir partinin genel başkanının, müessesesel tek başka partiye, kurultayından iki vakit evvel böylesine arka niyetli tek hamlede bulunması, çaresizlik göstergesidir, ayıptır.

Bugüne civarindan mensuplarına “İllet-Zillet”, yerine da “İP” diyen Sayın Bahçeli’nin, her vakitki benzeri tavır değiştirerek, bu sefer “İYİ Partili kardeşlerim” diyerek hitap etmesi, baş karışıklığının da tek göstergesidir.

Dilinin düzelmiş olması ise Türk demokrasisi açısından sevindirici tek durumdur.

İYİ Parti, hiçbir siyasi partide görülmeyen ölçüde demokratik tek metot ve bilinçle, üç Ağustos Cumartesi bugünü Kurultay’ını yapacaktır..

Ve kendisinin partisinde, delegesinin istemini hiçe sayan, delegesine güvenmeyip, kurultaydan imtina edenlerin, tek başka partinin kurultayını amaç alması hayra alamet değildir.

Türk siyaseti ve muhatabı var olan Türk Milleti, ciddiyeti ve dikkati dogruluk etmektedir.

Bu tavır, 50 senelik tek partinin genel başkanına yakışmaz.

İYİ Parti olarak, milletimizin bu dogruluk ve beklentisine duyduğumuz saygı gereği;

Sayın Bahçeli’yi ciddiyete, Sicili temiz olmak kaydıyla, ülkemiz amaciyla İYİ tek şeyler uygulamak isteyenleri de partimize çağrı ederiz..

Cihan PAÇACI
İYİ Parti genel Sekreteri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.