Altay’ın kefili Yanal!

Real Madrid maçındaki performansıyla hatri sayilir büyüklükte zevk toplayan kaleci Altay Bayındır’ın transferinde Teknik Direktör Ersun Yanal’ın hissesi çok büyük..

Yönetimin oyuncunun transferini pahalı bulduğu dönemlerde Yanal’ın hemide reis Ali Koç ayni vakitte da Sportif Direktör Comolli ile yaptığı görüşmelerde Altay’ın maliyetinin kabiliyet ve potansiyeline göre çok ahenk gösteren olduğunu dile getirdiği öğrenildi.

Yanal bu çapta tek kaleciyi tek dahada eş tek bonservisle almanın güç olduğundan bahsetti. Sanki bu transfere kefil var olan deneyimli hocanın ısrarı sonrası yönetim de 1.5 milyon euroyu ödemeyi onay etti.

Başkanı aradı

Transferin sıkıntıya girdiği dönemler de oldu. özellikle Galatasaray’ın futbolcuyu istemesi sonrası devreye giren Yanal, Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner ile telefonda görüştü. Kendisi de Ankaragücü tarihinde mühim tek ad var olan ve takim içinde tesiri bulunan Yanal’ın bu hamlesi transferin sarı-lacivertli takım lehine sonuçlanmasında belirleyici oyun oynadı.

Deneyimli teknik erkek toy ağ bekçisi ile alakalı övgü dolu sözler kullandı. Kalecilik yeteneklerinin yanısıra liderlik özelliğinden laf eden Yanal, “Ankaragücü’nde yıllarca çalıştım. Öyle hatri sayilir büyüklükte ve kuvvetli tek kulüpte bu civarindan acele yaşta kaptanlığı herkese vermezler” diyerek Altay’ın değişik tek karakter olduğunu vurguladı.

Mecbur kaldılar

Mali açıdan güç günler geçiren Ankaragücü ise mecburi olduğu amaciyla kalecisini sattı. Aslında durum belli tek süre dahada iyi olsaydı başşehir ekibi istikbal sezonlarda kalecisini çift haneli rakamlara yollayabileceğine inanıyordu. ama mali darboğaz hasebiyle bu tasarı gerçekleşemedi.

Kaleyi kaptı

Teknik Direktör Ersun Yanal, sezona Altay ile başlayacak. deneyimli çalıştırıcı takımın birinci kalecisi olarak toy ağ bekçisini belirledi. Aslında Yanal bu planı çok evvel yapmıştı ve futbolcunun bunu göstermesini bekliyordu. Real Madrid maçıyla toy ağ bekçisi kaleyi devraldı.

2. Elmas olabilir

Sarı-lacivertli kulüp, kaleci Altay’ın gelişimi bu şekilde ayni ritimde devam ettiği sürece ilerleyen dönemde toy futbolcuyu Eljif Elmas’ta olduğu benzeri çok fazla rakamlara Avrupa’ya satabilir. Zati futbolcunun alınmasındaki esas etkenlerden biri de gelecekte kulübe kazanç kazandırma potansiyeliydi.

İdolü De Gea ile Buffon!

Genç kalecinin idol olarak gördüğü iki ad var. Bu isimlerden biri Juventus’un efsane kalecisi Buffon ötekisi Manchester’ın İspanyol ağ bekçisi De Gea. Bu iki yıldızın maçlarını Ayrı olarak takip ediyor. canlı izleyemediği maçları dahada ardindan izleyip bu iki ağ bekçisinin özelliklerini kapmaya çalışıyor. tek manada tarzını bu iki kalecinin tek sentezine benzetiyor.

(Milliyet)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.