Atamalar, YAŞ kararları, korunacak hassas alanlar ve üniversitelere ilişkin kararlar Resmi Gazete’de

Diyanet İşleri Başkanlığı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ve ulusal Eğitim Bakanlığına ait atama kararları,Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararları, 9 üniversite içerisinde tertemiz fakülte, enstitü ve yüksekokul kurulmasını öngören ve Samsun’da Bir takım alanların kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı duyuru edilmesi ile Malatya’da dört bölgenin kati korunacak duygulu alan olarak tescil ve duyuru edilmesine ait Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

YENİ FAKÜLTE, ENSTİTÜ VE YÜKSEKOKUL KURULMASINI ÖNGÖREN karar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karara göre, Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak İnegöl kazasinda İnegöl sağlık Bilimleri Fakültesi ile Necmettin Erbakan Üniversitesine bağlı olarak Ereğli kazasinda Veterinerlik Fakültesi kuruldu.

Ardahan Üniversitesine bağlı sağlık Bilimleri Fakültesi, Bingöl Üniversitesine bağlı Kıraat İlmi Enstitüsü, Çankırı Karatekin Üniversitesine bağlı haklar Fakültesi, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesine bağlı sağlık Bilimleri Fakültesi, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa’ya bağlı Nanoteknoloji ve Biyoteknoloji Enstitüsü, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesine bağlı Semra ve Vefa minik sağlık Bilimleri Fakültesi ile sağlık Bilimleri Üniversitesine bağlı Hamidiye Yabancı Diller Yüksekokulu kurulması kararlaştırıldı.

dört üniversite bünyesindeki Bir takım yüksekokullar kapatıldı

mevzubahis kararla Ardahan Üniversitesine bağlı sağlık Bilimleri Yüksekokulu, Çukurova Üniversitesine bağlı Sivil Havacılık Yüksekokulu, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesine bağlı Hatay sağlık Yüksekokulu ile Fizik rehabilitasyon ve Rehabilitasyon Yüksekokulu ile Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesine bağlı Semra ve Vefa minik sağlık Yüksekokulu kapatıldı.

KENTSEL DÖNÜŞÜM VE KESİN KESİN KORUNACAK ALANLAR KARARI

Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararlara göre, Samsun’un Bafra kazasina bağlı Aktekke mahallesi hudutları içinde bulunan Bir takım alanlar kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı duyuru edildi.

karar doğrultusunda kentsel dönüşüm ve gelişim projesi içinde bulunan ve harca esas kıymet üzerinden belediyelere devredilen Hazineye ait taşınmazlar, kentsel dönüşüm ve gelişim emeline baz alinarak bayındır planı ve uygulaması yapılmadan satılamayacak.

Malatya’nın Darende kazasinda bulunan Tohma Çayı doğal Vadisi, Somuncu Baba Boğazı ve doğal Akvaryum (Balıklı Göl), doğal sit alanının savunma statüsünün tekrar değerlendirilmesi neticeninde kati korunacak duygulu alan olarak tescil ve duyuru edildi.

Ayrı olarak Malatya’nın Yazıhan, Akçadağ ve Darende ilçeleri hudutları içinde bulunan ozan Kanyonu’nun da kati korunacak duygulu alan?olarak tescil ve duyuru edilmesine karar verildi.

ATAMA KARARLARI

Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre, Diyanet İşleri Başkanlığında boş bulunan Hac ve Umre Hizmetleri genel Müdürlüğüne Remzi Bircan, kılavuzluk ve Teftiş Başkanlığına ise Fatih Mehmet Karaca atandı.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığında açık bulunan reis Yardımcılığına, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar genel Müdür Yardımcısı Demet Koç’un ataması yapıldı.

ulusal Eğitim Bakanlığına ait atama kararları ile 8 kent ulusal eğitim müdürünün görevden alınmasına, 14 ile de yenilerinin atanmasına karar verildi.

bunun için göre, Ağrı İl ulusal Eğitim Müdürü Yakup Turan, Giresun İl ulusal Eğitim Müdürü Necati Akkurt, Karabük İl ulusal Eğitim Müdürü Ali Köse, Kırıkkale İl ulusal Eğitim Müdürü İsmail Çetin, Kırşehir İl ulusal Eğitim Müdürü Osman Elmalı, Sivas İl ulusal Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Tekirdağ İl ulusal Eğitim Müdürü Halis İşler ve Zonguldak İl ulusal Eğitim Müdürü Turgut Özbek görevlerinden alındı.

Ankara İl ulusal Eğitim Müdürlüğüne Adana İl ulusal Eğitim Müdürü Turan Akpınar, Adana İl ulusal Eğitim Müdürlüğüne Hakkari İl ulusal Eğitim Müdürü Veysel Durgun, İstanbul İl ulusal Eğitim Müdürlüğüne Tokat İl ulusal Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Tokat İl ulusal Eğitim Müdürlüğüne de Murat Küçükali atandı.

Adıyaman İl ulusal Eğitim Müdürlüğüne Şırnak İl ulusal Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Şırnak İl ulusal Eğitim Müdürlüğüne Nurettin Yılmaz, Bursa İl ulusal Eğitim Müdürlüğüne Kütahya İl ulusal Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Kahramanmaraş İl ulusal Eğitim Müdürlüğüne Cemal Yılmaz, Kırşehir İl ulusal Eğitim Müdürlüğüne Şevket Karadeniz, Kütahya İl ulusal Eğitim Müdürlüğüne Hasan Başyiğit, Sakarya İl ulusal Eğitim Müdürlüğüne Fazilet Durmuş, Sinop İl ulusal Eğitim Müdürlüğüne Ercan Yıldız, Sivas İl ulusal Eğitim Müdürlüğüne Ebubekir Sıddık Savaşçı, Tekirdağ İl ulusal Eğitim Müdürlüğüne ise Ersan Ulusan getirildi.

YAŞ KARARLARI

Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de bulunan Cumhurbaşkanı kararlarına göre, YAŞ kararları kapsamında kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve sema Kuvvetleri Komutanlığına aza 13 general ve tek amiral ile 40 albay, 30 Ağustos 2019 tarihinden olabilitesi çok olmak üzere tek üst rütbeye yükseltildi.

Terfi ettirilen subayların isimleri şöyle sıralandı:

Tümgeneralliğe terfi edenler:

1- Tuğgeneral Bahtiyar Ersay

2- Tuğgeneral Sezai Öztürk

3- Tuğgeneral Ömer Ertuğrul Erbakan

4- Tuğgeneral Ahmet Kurumahmut

5- Tuğgeneral Selami Arslan

Tuğgeneralliğe terfi edenler:

1- Albay Mehmet Cafer Aksoytürk

2- Albay Hikmet Yokarıbaş

3- Albay Ferat Vural

4- Albay Mustafa Cüneyt Arıkan

5- Albay Sezgin Erdoğan

6- Albay Ahmet Gülmüş

7- Albay Mustafa Koşan

8- Albay Berat Acar

9- Albay Fethi Oltulu

10- Albay Hakan Tunç

11- Albay Salih Büyük

12- Albay yazi Eştürk

13- Albay Osman Akyıldız

14- Albay Hacı Halil Osma

15- Albay Ali Fuat Arıkan

16- Albay Halil Ünver

17- Albay Zekeriya Yalçın

18- Albay Oğuz Baykal

19- Albay Mehmet Zeki Eren

20- Albay Halil İbrahim Büyükbaş

21- Albay Adem Çakır

22- Albay Mustafa Üstün

23- Albay Mehmet Avcıoğlu

Deniz Kuvvetleri Komutanlığında tümamiralliğe terfi edenler:

1- Tuğamiral aksiseda Bağcıoğlu

Tuğamiralliğe terfi edenler:

1- Albay Özgür Özcan Altunbulak

2- Albay Mehmet buyruğa Sezenler

3- Albay Erhan Aydın

4- Albay İmran Alparslan Demirbilek

5- Albay Nihat Baran

6- Albay Rafet Oktar

7- Albay Refik Levent Tezcan

8- Albay Ahmet Cevdet Kaplan

9- Albay Fuat Gedik

10- Albay Hüseyin Sami Uyar

11- Albay Ramis Akın

Hava Kuvvetleri Komutanlığında tümgeneralliğe terfi edenler:

1- Tuğgeneral Erdoğan Gür

2- Tuğgeneral İsmail Günaydın

3- Tuğgeneral İsmail Üner

4- Tuğgeneral Kutlay Demir

5- Tuğgeneral Ali Serin

6- Tuğgeneral Olcay Yılmaz

7- Tuğgeneral Selçuk Aygün

Tuğgeneralliğe terfi edenler:

1- Albay ender Kartal

2- Albay Gürel Özusta

3- Albay Gökhan Ergün

4- Albay Aziz Adalı

5- Albay Ertunç Ertufanlı

6- Albay Durmuş Aydemir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.