Bahçeli’den İYİ Parti’deki eski MHP’lilere “Partinize dönün” çağrısı

Milliyetçi devinim Partisi genel Başkanı hükümet Bahçeli, İYİ Partililere çağrıda bulunarak, “3-4 Ağustos 2019 tarihinde İYİ Parti’nin 4.Olağanüstü Kurultayı yapılacaktır. Çağrım şudur: Fiziken orada, fikren aramızda bulunan dava arkadaşlarımın müştereken karar alıp ulusalci devinim Partisi’ne dönüşün tarihi sorumluluğunu adina getirmeleri halisane ve içten beklentimdir.” dedi.

ulusalci devinim Partisi genel Başkanı hükümet Bahçeli yasamsal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Bahçeli, mesajında “Milliyetçi devinim Partisi yarım asırlık varlığıyla, ahlaki tutarlılığıyla, anıtlaşan ilke ve ülküleriyle Türkiye’nin en köklü siyasi müesseselerinden birisidir. aynı zamanda Türk milletine mensubiyet şuurunu müstesna tek onurla özümsemiş hatri sayilir büyüklükte tek davanın bayraklaşmış halidir.

Tarih süresince üç hilal kardeşliğin adı, kaynaşmanın adresi, kucaklaşmanın adaleti olmuştur. Nitekim üç hilal varsa huzur vardır, umut vardır, birlik ve dayanışma ruhu vakarını mahfuz tutmuştur. Bu gerçekler haysiyetli mazimizin iftihar vesikasıdır.

“FIRTINALAR HAMS OLSUN TESİRSİZ KALMIŞTIR”

özellikle siyasi müesseselerin gelişmesi kimi onlarca, kimi de nesiller süresince sürmüştür. ulusalci devinim Partisi bu gelişmeyi Bir hayli badireyi atlatarak, Bir hayli mesele ve sıkıntıyı aşarak başarmıştır. Yarım asrın her sayfası bunun için müşahit, Hem de bunun mübeşşiridir.

vakit olmuş kırgınlıklar, kızgınlıklar ve küslükler vasat bulmuştur. vakit olmuş kopuşlar, kırılışlar ve kayışlar yaşanmıştır. anne beden sağlam olduğundan, fazilet ve fikriyat derinlere tutunduğundan asama dönem şiddeti yükselen fırtınalar hamd olsun tesirsiz kalmıştır.

“MHP, KÜLLERİNDEN DOĞMASINI BİLMİŞTİR”

tabiki dalından kopan yaprağın akıbetini her vakit rüzgâr atama etmiştir. Bu durum şaşmaz tek hayat ve politika gerçeğidir. ulusalci devinim Partisi düştüğü her yerden kalkmasını başarmış, Sanki küllerinden tekrar doğmasını bilmiştir.

Zira davamız dogruluk davasıdır, hakikat davasıdır, Allah davasıdır. Millete adanmış ömürlerin, mahkûmiyet ve mağduriyetlere direnmiş asalet ve ahlakın tarihi haklarından vazgeçmesi, temiz davasından ödün vermesi akla ve hayale dahi getirilemeyecektir.

tek Kasım 2015’ten ardindan ağır ve sancılı parti içi meselelerle biteviye meşgul edildiğimiz inkar edilemeyecek tek vakıadır. Bu vahim sürecin travmalarına ve makus sonuçlarına her dava arkadaşımız değişik dozajda muhatap kalmıştır. Yaşananlar üzücüdür, hüzünlüdür, ibret vericidir.

“İYİ PARTİLİLERE, “MHP’YE DÖNÜN” ÇAĞRISI”

MHP’den kopan dava arkadaşlarımız 25 Ekim 2017’de İYİ Parti’yi kurmuşlardır. ama geçmişte birlikte yürüyüp, beraberce ugras ettiğimiz arkadaşlarımızın mühim tek bölümü aradıklarını bulamamışlar veyahut kenara itilmişlerdir. Yola çıkılanlar yolda bulunanlara değişilmiştir.

cumhuriyet milletçe partisi ve HDP ile ittifak hiçbir kalp sahibi ülküdaşımın kabullenemeyeceği tek gaflet olarak hafızalara kazınmıştır. tek inat ve hiddet uğruna aklı çelinen, mevki ve mevki vaatleriyle davasından koparılan kardeşlerimin hüsranları şahsımı her vakit kaygılandırmış ve düşündürmüştür.

Her ne yaşandıysa arkada kalmış, her biri amaciyla ders niteliğinde olmuştur. Hadiseleri film şeridi benzeri gözümüzün önüne getirdiğimizde bundan hiçbir şahsiyet ve karakter sahibi dava arkadaşımın memnuniyet duymayacağı açıktır, bu kapsamdaki kanım de çok güçlüdür.

3-4 Ağustos 2019 tarihinde İYİ Parti’nin 4.Olağanüstü Kurultayı yapılacaktır.Çağrım şudur: Fiziken orada,fikren aramızda bulunan dava arkadaşlarımın müştereken karar alıp ulusalci devinim Partisi’ne dönüşün tarihi sorumluluğunu adina getirmeleri halisane ve içten beklentimdir.

Buluşma yerimiz zillet değil millettir. Kucaklaşma vakiti gelmiştir. İYİ Parti’nin fevkalade Kurultay’ında MHP’yle bütünleşme ve birleşme hamlesi Türkiye’nin gücüne güç katacak, yarım asırlık davamızı birlik ve dirlik içinde geleceğe taşıyacaktır.

Çağrım birliğe, beraberliğe, barışmaya ve coskuyla tokalaşmayadır.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.