Bursa’da 2 vatandaşın SGK borcu nedeniyle ev ve arsası icradan satışa çıkarılacak

yasamsal Güvenlik Kurumuna var olan borçları hasebiyle Bursa‘da yaşayan iki kişiye kuruluş tarafından icra takibi başlatıldı.

İcraburada.com sitesinde bulunan şartnameye göre yasamsal Güvenlik müessesesi tarafından başlatılan icra takibinde 108 bin Lira değerindeki bahçeli tek evin 1/6 hissesi ve 35 bin Lira değerindeki 660 metrekare arsanın yarim hissesi icradan satışa sunulacak. 6183 sayılı amme alacaklarının tahsili usulü hakkındaki kanun çerçevesinde yapılan işlemlerde 660 metrekarelik arsanın yüzde yarim hissesi iki Eylül 2019’da, 1/6 payli var olan bahçeli evin satışı ise 12 Eylül tarihinde yapılacak.

mevzu hakkinda açıklamalarda bulunan icraburada.com genel müdürü Caner Çakı, “SGK alacaklarını tahsil edemediği vaziyetlerde 6183 sayılı amme alacaklarının tahsili usulü hakkındaki kanun çerçevesinde borçluya icra takibi başlatır. özellikle süresinde ödenmeyen sigorta primleri hasebiyle bu stil icra takipleri ile karşılaşıyoruz” dedi.

“15 GÜN İÇERİSİNDE BORCUN hepsini KURUMA ÖDEMESİ GEREKMEKTEDİR”

Kendisine tediye buyruğu tebliğ edilen borçlunun 15 vakit içinde borcun tamamını kuruma ödemesi gerektiğini anımsadan Çakı, “Aksi halde aynı süre içinde esya bildiriminde bulunması borçlarının tecil ve taksitlendirmesi veyahut borca itiraz etmesi gerekmektedir. İcra takibine mevzu var olan borçlar da icranın yapılacağı tarihe civarindan müessesenin anlaşmalı olduğu bankalara ödendiği halde ihale yapılmayacak ve satış gerçekleşmeyecektir” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.