Devlet Bahçeli’nin “MHP’ye geri dönün” çağrısına Meral Akşener cevap verdi

MHP genel Başkanı Devlet Bahçeli yasamsal medya hesabından açıklamalarda bulunarak, İYİ Partiye geçen MHP’lileri tekrar partisine çağırmıştı. İYİ Parti genel Başkanı Meral Akşener bu çağrıya yasamsal medya hesabından cevap verdi.

“YİNE NE DEDİN BU ARKADAŞA?”

Meral Akşener, hükümet Bahçeli’nin konuşmasını alıntılayarak yasamsal medya hesabından, “Sayın Recep Tayyip Erdoğan, tekrar ne dedin bu arkadaşa?” ifadelerini kullandı. Akşener’in bu açıklamasına Bir takım yasamsal medya kullanıcıları reaksiyon gösterirken Bir takım yasamsal medya kullanıcıları ise beğendiklerini ifade etti.

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

hükümet Bahçeli yasamsal medya hesabından İzah yaparak, “3-4 Ağustos 2019 tarihinde İYİ Parti’nin 4.Olağanüstü Kurultayı yapılacaktır. Çağrım şudur: Fiziken orada, fikren aramızda bulunan dava arkadaşlarımın müştereken karar alıp ulusalci devinim Partisi’ne dönüşün tarihi sorumluluğunu adina getirmeleri halisane ve içten beklentimdir. Buluşma yerimiz zillet değil millettir. Kucaklaşma vakiti gelmiştir. İYİ Parti’nin fevkalade Kurultay’ında MHP’yle bütünleşme ve birleşme hamlesi Türkiye’nin gücüne güç katacak, yarım asırlık davamızı birlik ve dirlik içinde geleceğe taşıyacaktır. Çağrım birliğe, beraberliğe, barışmaya ve coskuyla tokalaşmayadır.” ifadelerini kullanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.