Ekrem İmamoğlu’ndan TFF Başkanı’na UEFA Süper Kupa sitemi!

İmamoğlu’nu Kolombiya Daha önceki Cumhurbaşkanı Andres Pastrana Arango, Brezilya İstanbul Başkonsolosu Paulo Roberto França, Yunanistan Başkonsolosu Georgia Soultanopoulou, Eczacıbaşı Holding yönetim heyeti Başkanı Bülent Eczacıbaşı, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir ve yönetim heyeti azaları ile Turkcell genel Müdürü Murat Gürkan ziyaret etti. TFF Başkanı Özdemir’e, yönetim heyeti azaları Servet Yardımcı, Erhan Kamışlı, Mustafa Çağlar, Mustafa Hacıkerimoğlu ve Kadir Kardaş eşlik etti.

“MİSAFİRPERVERLİKTEN ŞÜPHEMİZ YOK”

TFF idarenine ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini ileten İmamoğlu, “TFF, Türkiye’nin en çok konuşulan veyahut en çok alaka duyulan kurumlarından tek tanesi. Futbol sevdalısı tek ülkeyiz. size başarılar diliyorum çalışmalarınızda. tek istikametten sezona hazırlık yapılıyor. tek istikametten kulüplerin problemleri var, onlara çözüm olacaksınız. Spor yöneticiliğinden gelen tek tarafımız var. Önümüzde de 14 Ağustos’ta, Türkiye’nin ve İstanbul’un ev sahipliği var UEFA Süper Kupa’yla ilgili. tek gündemimiz de o. Bu sene çok yoğun tek seçenek gündemi yaşandı. Gönül isterdi ki, İstanbul bu işe 6-7 aydır hazırlık yapsın, hayat çapında tek misafirperverlik göstersin. Misafirperverlikten şüphemiz yok ama dahada hatri sayilir büyüklükte tek tanıtım ve organizasyonla, futbolun çarpan tesiriyle turizme ve onun dışında Bir hayli yönüyle dahada çok tek karşılama olsun diye beklerdik ama Türkiye’nin ve İstanbul’un gündemi yoğun. Belki belli tek süre Yalnızca işin federasyon tarafında kaldı” dedi.

FORMA HEDİYE EDİLDİ

Kendilerinin de tek seçenek çagi yaşadıklarını belirten Özdemir ise, “1 Haziran’da göreve geldik ama evvelki yönetimde de olduğumuz amaciyla bu programla ayni ritimde devam ettik. Daha önceki İBB Başkanı’yla da valilikle de müzakereye ayni ritimde devam ettik. Asıl organizasyon UEFA’da. Hepimiz, UEFA’nın organizasyonuna yardım etmek amaciyla çalışacağız. Organizasyon komitemiz Zati çalışıyor. İnşallah sizle birlikte de çalışacağız” karşılığını verdi. TFF heyeti, müzakerenin nihayetinde İmamoğlu’na, arkalarında İsiminin yazılı olduğu biri ak 61 numaralı, ötekisi al 34 numaralı iki değişik Türk ulusal Takımı forması armağan etti.

Kaynak: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.