Emre Mor: Galatasaray hayalim nihayet gerçek oldu

Sarı-kırmızılıların İspanya’nın Celta Vigo takımından satın alma opsiyonuyla tek yıllığına kiraladığı buyruğa Mor, sözleşmeye imzasini attıktan ardindan reis Mustafa Cengiz’i makamında ziyaret etti. Ziyarette 2. reis Abdurrahim Albayrak da hazır bulundu. reis Cengiz, 2. reis Albayrak ve toy futbolcu, ziyarette takim televizyonuna açıklamalarda bulundu. reis Mustafa Cengiz, şunları söyledi:

“Emre kardeşim vatan dışında büyümüş. Ona bakarken 1961 yılındaki iş gücü anlaşması ve sonrasındaki anlaşmalar aklıma geliyor. Orada bizim kuşaklarımız var. İlk giden kuşaklar Ne yazık ki oranın dilini bilmedi. Emre, üçüncü kuşak. dahada sonraki kuşaklar da Türkçeyi öğrenemedi. Bu kuşaklarda tek dil meselesi oluştu. bunun için karşı tek harp veriyorlar ve buyruğa bu savaşı Avrupa’da kendisinin çapında gençliğiyle, ruhuyla verdi. buyruğa şimdi bu savaşı Türkiye’de verecek. ülkemiz onun yuvası ve Galatasaray artık Emre’nin evi. Biz burada Emre’nin Yaradan vergisi yeteneklerini Galatasaray ve Türk futbolu amaciyla en iyi şekilde sahada sergileyeceğine, ölümüne ugras edeceğine inanıyoruz. Artık yuvasını bulmuş tek insanın huzur içinde bütün yeteneğini, karakterini Tamamiyle alana ve takımına vereceğine inanıyoruz. Kendisine hoş geldin diyorum.”

İkinci başkan Abdurrahim Albayrak ise şunları kaydetti:

“Emre evine, yuvasına hoş geldi diyoruz. Galatasaray taraftarları kendisini coskuyla bekliyor. tek aydır biz kendisiyle müzakereler yapıyoruz. Emre’nin Galatasaray’a gelme ile alakalı ne civarindan heyecanlı ne civarindan istekli olduğunu biliyorum. Bu transferin Galatasaray camiasına hayırlı olmasını diliyorum.”

‘ÇOK BÜYÜK BİR HAYALDİ’

22 yaşında olan buyruğa Mor da, “Galatasaray’a gelmek benim amaciyla çok hatri sayilir büyüklükte tek hayaldi. Nihayet hakikat oldu. Burada olduğum ve tekrar antrenmanlara başlayacağım amaciyla çok mutluyum. Başkanımıza sözleri ve bana inandıkları amaciyla çok teşekkür ediyorum. İki güç sezon geçirdim. Bana inanıp kucak açarak karşıladıkları amaciyla herkese çok teşekkür ediyorum. Bana duyulan güven benim amaciyla çok hatri sayilir büyüklükte tek anlam ifade etmekte ve tekrar alana çıkmayı iple çekiyorum. Fatih hoca benim amaciyla olabilecek en iyi teknik direktör. mükemmel tek ilişkimiz var, birbirimizi yakından tanıyoruz. Ona çok hatri sayilir büyüklükte saygı duyuyorum. Benim yeteneklerimden en iyi şekilde faydalanabileceğini düşünüyorum. birlikte yakalayacağımız başarılar amaciyla sabırsızlanıyorum. Galatasaray taraftarlarını çok seviyorum. Onlarla buluşmak amaciyla heyecanlıyım. Umarım birlikte Bir hayli gol sevinci yaşayıp tertemiz başarılara koşacağız.” diye konuştu.

DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.