Fikret Orman’dan Orhan Ak ve transfer açıklaması

İşte Fikret Orman‘ın açıklamaları;

“Burada 31 oyuncumuz var. filhakika hep birlikte iyi tek kamp geçiriyoruz. elbette tasima ihtiyaçlarımız var. Bu sezon hocamızla birlikte iyi tek çalışma çagi geçiriyoruz, yönetim anlamında. Transferin bitimine takriben tek ay tek vakit var. Beşiktaş benzeri tek kulüpte tasima uygulamak dünyanın en basit işi. ama o transferlerin mali portresi bizi sonradan çok zorluyor. tertemiz tek yönetim şekli alana koyduk. olasılık ediyorum kampa şu anda oyuncu gelmez. asama içinde izlediğimiz oyuncular var. iki Eylül’e civarindan elimizden geleni yapacağız.”

“QUARESMA’NIN SÖZLEŞMESİ VAR”

“Ricardo çok duygusal tek kişilik. Futbol hayatının en uzunca dönemini de Beşiktaş’ta geçiriyor. Benimle birlikte evvel geldiğim dönemde 8 ay çalıştı. ardindan gitti, tek dahada geldi, 5. yila giriyoruz. Kariyerinin uzunca bölümünü Beşiktaş’ta geçirdi. Onun tecrübesinde var olan tek kişinin bu yazılanlardan etkilenmemesi gerekiyor. tek istikametten da siz çalıp oynuyorsunuz. Biz hiçbir oyuncumuzla alakalı gayriciddi ifadelerde bulunmayız. Burası ağırbaşlı tek kulüp. Ricardo’nun tek sene dahada sözleşmesi var. Gitmek istiyorsa koşulları konuşuruz, gitmek istemiyorsa takımımızda Zati antrenmanlara çıkıyor, er mücadele 11’de oynuyor. Bizim yolumuz başka, o yolumuza ayni ritimde devam edeceğiz biz. Bizim yaptığımız iş kamuoyunun önünde olduğu amaciyla her biri yorumluyor. iyi tarafı hiçbir şey sümen altında kalmıyor.

YENİ SEZON ÖNCESİ MESAJ

“Güzel tek sezona başlıyoruz ve iyi işler yapma çabası içerisindeyiz. Beşiktaş mutlulukla büyüyen tek kulüp. Beşiktaş camiasına baz alinarak mutsuzluğumuz üstüne tek şey yapmayın diye ikaz ediyorum. Beşiktaş’ta hatri sayilir büyüklükte ve minik resimler var. hatri sayilir büyüklükte resme baktığımız vakit negatiflik üstüne çalışan isimler var. Bir gün evvel mesele bendeniz buradaydım, alana inen çocuklardan birkaçı buraya geldi. Onlarla da konuştum. Kaç yaşındasınız dedim, 22-23 yaşındalar. bendeniz takriben 40 senedir bu kulübün içerisindeyim. O çocuklar internet sitesi üzerinden tek şeyler yapmaya çalıştılar, gündem oluşturmaya çalıştılar. Taraftar dediğiniz 25 milyon kişilik tek topluluk. Taraftarı kim temsil etmekte derseniz, reis ve yönetim heyeti ediyor. Diyelim tek şey oldu, haklı veyahut haksız tek durum var ortada. Durup adama, “Siz hangi takımlısınız?” diye mi soruyoruz? Beşiktaş taraftarı dediğimiz zaman, Avustralya’da Melbourne’de 1200 kişi beni karşıladı. Kim yapıyor bunu? 100 kişi geliyor, “Beşiktaş’ta şunu istemiyoruz” diyorlar. ardindan gelip tezahürat yapıyorlar, “Beşiktaş’ın sahibi taraftarıdır.”

“BEŞİKTAŞ’I KARIŞTIRMAK İSTİYORLAR”

“Size kim 25 milyon kişinin hakkını verdi de siz taraftar temsilcisi oldunuz. Mevzu Beşiktaş’ı karıştırmak. Siz internet sitesi kuracaksınız, ardindan ortalığı karıştırmaya çalışacaksınız. Farkındaysanız, iki sene şampiyonluğun sonrasındaki 4. bitirdiğimiz günden bu yana bunlar başladı. amaç ne? Burası çok hatri sayilir büyüklükte tek camia. Bu camianın kongre üyesi olabiliyorlar, reis olabiliyorlar. Sizi kim seçti de liderliğe soyundunuz? Asıl amaç; Beşiktaş’ı karıştırmak. tekrar söylüyorum, benim buradaki nihayet dönemim. Sürem bittiğinde gideceğim. Bizden ardindan tertemiz yönetim gelecek. Biz bu ülkeyi temsil ediyoruz. Buradaki görüntülerin ne ülkemize ne de bize yararı var. bendeniz Uşak’a gidiyorum, Beşiktaş Başkanı evvel kez Uşak’a gitmiş. Binlerce taraftar geldi, hepsiyle şakalaştım resim çekildim. 4-5 adet bebek geliyor, çocukları webten bağlanmışlar, resim çekiyor, menfi gösteriyor. Bu tür mevzuların Beşiktaş’a yararı yok. Biz de 40 kişi toplanalım, tek bakanlığa gidelim ülkemiz Türklerindir diye bağıralım.”

“ORHAN AK PIRLANTA GİBİ ÇOCUK”

“Orhan Ak’ı Niçin istemiyorsunuz diye soruyorum, ‘Bilmiyorum’ diyor. Avusturya’ya gelmişiz, tek Türkiye’yi temsil ediyoruz. Orhan Ak pırlanta benzeri tek çocuk. Beşiktaş amaciyla uğraşıyor. Faydalı işler uygulamak amacında. Kim amaciyla çalışıyor? Beşiktaş amaciyla çalışıyor. Bundan evvel yüzlercesi oldu, başka kulüplerde. Başka kulüpler yanlış anlamasın, misal amaciyla söylüyorum. Gülelim arkadaşlar, gülelim. iyi şeyler yapıyoruz. neden bunun kötüsünden tek olay çıkaralım. bu erken tek mevzu bitecek, yarın yenisi başlayacak. Bunların kim olduğunu her biri biliyor, onlar da kendisi kendilerini biliyor.”

“BİZ DURUŞ GÖSTERİYORUZ”

tek şeye nasıl bakmak isterseniz o şekilde görürsünüz. Benim civarindan Beşiktaş değerlerine sahip çıkan tek reis olduğuna inanmıyorum. Süleyman ağabeyleri bunların dahil kismina katmıyorum. Biz geldiğimizden bu yana hep tek duruş gösterdik. bendeniz efsane isimlerimiz yerine tesisler yaptım, müzeler yaptım. Beşiktaş, Fenerbahçe maçına çıkmadı. Bu kararı, o günkü Beşiktaş yönetiminden başka kim verebilirdi? Biz duruş gösterilmesi koşul olan yerde gösteriyoruz. Benim genetiğimde bu var zaten. Beni algılamak istek eden iyi algılıyor. Beşiktaş’ta mutsuzluk yaratmayın.

“UEFA’DA EN YUKARILARA GİDECEĞİZ”

Takımımız iyi gidiyor, kampımız iyi gidiyor. Taraftarlarımız buraya civarindan geliyor. iyi tek lige başlayacağız. İnşallah iyi tek kura çekeceğiz UEFA’da, gidebileceğimiz en üst noktaya gideceğiz. Kimse Beşiktaş’ın mutsuzluğu üstüne tek şey yapmasın.

“BURAK YILMAZ BURADA FUTBOLU BIRAKACAK”

Burak’la alakalı söylediğim laf ağzımdan spontane çıktı. Bizim takım kaptanımız 5 sene içinde Tolga Zengin’di. Tolga bize katkı verdi, sözleşmesi bitti ve ayrıldı. Kaptanlığı yönetim heyeti verir. Burak’ın takımı sahiplenmesi, şampiyonluğu isteme arzusu ve oyuncular arasındaki saygınlığı çok fazla kendisinin. Atiba artık simge oldu. Çok seviliyor. Kendisi 2. kaptanımız oldu. Gökhan Gönül de üçüncü kaptanımız oldu. Burak, futbolu burada bırakmak amaciyla buraya geldi.

TRANSFERE ALİ NAİBİ BAKIYOR”

“Şu anda umut Güner’in transferle alakalı görevleri var. Bizde transfere bakanimiz kişi ise Ali Naibi’dir. Futbol takımının yönetim organizasyonu, Abdullah Avcı ve ekibinin organizasyonu, dünyadaki bütün kulüplerde nasılsa öyle. Beşiktaş’ta yöneticilik yaptığım her dönemde, her konuyu tartışacağım tek kişi oldu. Önceden Ahmet Nur Çebi vardı, şimdi Serdal Adalı var. bendeniz bu çabayı, iyi tek hayat takimi var olan Beşiktaş için, benden ardindan gelecekler amaciyla gösteriyorum.”

“ŞAMPİYON OLACAĞIZ”

“Bizim vaziyetimiz başka. Biz tek maçtaki skora göre tavır alan Beşiktaşlılar değiliz. dogruluk üstüne heyetmiş var olan tek kulübüz biz. Bizim yolumuz başka, biz gülen, mutlulukla beslenen tek camiayız. Beşiktaş kulübünün, bizim tespit edebildiğimiz 22 futbolcusu Çanakkale Savaşı’nda şehit olmuş. Biz ülkenin her yerinde varız. Taraftarımızla tek araya geldiğimiz zaman, 0 şampiyon olacağımıza inanıyorum ben. Serkan Çınar ve Bülent Yıldırım’la alakalı benim çok söyleyeceğim tek şey yok. 31. haftada bizim, Galatasaray’la maçımızı yönetti Bülent Yıldırım. Serkan Çınar da Rize – Galatasaray maçını yönetti. Bunun yorumunu siz yapın artık, neden bu adamlar kademe düşürüldüler diye. bendeniz durum tespiti yaptım az önce, yorumu siz yapın. Hiçbir camiayla dövüş etmek istemem.”

“MHK BAŞKANI İLE DE KONUŞTUM”

benim düsünceme göre sistemsel tek değişikliğe ihtiyacımız var. Kötüyü misal yaptığımızda her biri kötüye gidiyor, iyiyi misal yaptığımızda her biri iyiye gidiyor. bendeniz oldum mümkün bütün MHK başkanlarıyla iyi geçinmişimdir. Düşen takımları hakemler belirlediği vakit futbolun marka değerine hatri sayilir büyüklükte zarar verildiğini düşünüyorum. eğer bu hakemlerin algı, baskı altına alınmasında başka teknik patron ve yöneticilerin tesiri ayni ritimde devam ederse biz de aynısını yapacağız. Bu tek tehdit değildir. Bunu tertemiz MHK başkanına söyledim.

DORUKHAN sualine YANIT

bendeniz oyuncu satma ve değerlendirme ile alakalı çok açık tek başkanım. Oyuncular da bardak değil. Onların da hisleri var, duyguları var. Futbolda çok kati şekilde “Onu satmam” demek çok doğru değil. tertemiz sezonda takım ekibinde Dorukhan da var. ama menfaatimize tek öneri gelirse konuşuruz.

KAGAWA CEVABI

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, geçtiğimiz sezon dönem arasında tasima edilen ve tekrar kadroya katılması muhtemel Shinji Kagawa ile alakalı konuştu.

Kagawa’nın İspanya Ligi sevdası olduğunu söyleyen Fikret Orman, orada tek takımla anlaştığını ifade etti.

Fikret Orman açıklamasında, “Biz Kagawa’nın gitmesini istemedik. Kagawa’nın İspanya sevdası var, aklında kalmış. ‘Kal dedik’ ama kalmadı. Sanırım tek takımla anlaşıyormuş. Bizde aldığının @ altında tek rakama imzasini atacakmış. İyi oyuncu olursa, Japon da Koreli de alırız. Tottenham, Heung-min Son’u verirse alırız” dedi.

KONOPLYANKA SÖZLERİ

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Schalke’den kadroya katılacağı argüman edilen Ukraynalı yıldız Yevhen Konoplyanka ile alakalı konuştu.

“Yevhen Konoplyanka’nın akşam 18:30’da İstanbul’a geleceği söyleniyor, doğru mu” sualine cevap veren Fikret Orman “Yani İstanbul’a kimin gelip gittiğini bilmiyorum. Ama Beşiktaş ile alakalı tek durum yok.” ifadelerini kullandı.

nihayet üç sezondur kulübün tasima gündeminde bulunan Ukraynalı oyuncu amaciyla kara Kartal’ın, takimi Schalke ve oyuncunun menajeriyle yapılan pazarlıklarda mühim aşama kaydettiği ileri sürülmüştü. (Sporx)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.