HDP ve DBP’nin parti binasında kaçak elektrik kullandığı tespit edildi

Mardin ve Diyarbakır’da zabita ekiplerince 24 Temmuz’da düzen eden ve dört kişinin tutuklandığı operasyonda, Nusaybin‘de HDP ile DBP kaza binalarında kaçak akım kullanıldığı alana çıktı.
Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen pkk terör soruşturması kapsamında, 10 kişi ile alakalı yakalama kararı çıkarıldı. Bunun üstüne Terörle ugras Şubesi ekipleri, Mardin ve Diyarbakır’daki Bir takım HDP ve DBP kaza binaları ile adreslere 24 Temmuz’da harekât düzenledi. Operasyonda, 7 kişi gözaltına alınırken, Nusaybin’deki HDP ve DBP binalarında kaçak akım kullanıldığı tespit edildi.

4 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Emniyetteki işlemlerinin derhal peşinden adliyeye derhal sevk edilen şüphelilerden DBP Mardin İl Başkanı Şeyhmus Sun, HDP Parti Meclisi üyesi Alaattin Semir Zuğurli, Nusaybin Belediye Meclis üyesi Sedat Ay ve DBP Mardin İl Başkanı Leyla Bozkurt, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

3 KİŞİ hür BIRAKILDI

Nusaybin Belediye reis Yardımcısı Ferhat Kut, Diyarbakır’ın Bismil Belediye Meclis üyesi Gülşen Özer ve Nusaybin Belediye Meclis üyesi Emin Alkan ise adli denetim kararıyla hür bırakıldı. Bir takım örgütsel dokümanların da ele geçirildiği operasyonda, adreslerinde bulunamayan üç kişinin yakalanmasına baz alinarak çalışma ise sürdürülüyor.

İNCELEME BAŞLATILDI

Güvenlik güçlerince Nusaybin’deki HDP ve DBP binalarındaki kaçak akım kullanımı fotoğraflanırken, Dicle akım Dağıtım Anonim Şirketi’ne (DEDAŞ) bilgi verildi. DEDAŞ ekipleri tarafından kaçak tespitiyle alakalı analiz başlatıldığı, adreslere tebligat gönderileceği belirtildi

Kaynak: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.