Naim Süleymanoğlu’nun kızı Sekai Mori’ye büyük şok!

‘Cep Herkülü’ denilen Naim Süleymanoğlu, Türkiye’ye Olimpiyatlar başta olmak üzere Bir hayli madalya kazandırdı. Süleymanoğlu, 2017 seneninde geçirdiği rahatsızlık neticesi hayatını kaybetti.

BABALIK DAVASI AÇMIŞTI

Ölümünün derhal peşinden Japonya’da yaşayan Sekai Mori, avukatı aracılığıyla mahkemeye başvurarak babalık davası açtı. 1991 seneninde Türkiye’de dünyaya geldiğini ve meşhur haltercinin babası olduğunu argüman etti.

DNA TESTİ akabinde DAVAYI KAZANDI

Mahkeme DNA testi yapılmasına karar verdi. Ünlü haltercinin kabrinden alınan DNA örnekleri ile Sekai Mori’den alınan örnekler ahenk gösteren çıktı. Mahkeme, Sekai Mori’nin, Süleymanoğlu’nun kızı olduğuna hükmetti.

SÜLEYMANOĞLU’NUN NÜFUSUNA GEÇİRİLMEDİ

Habertürk’te bulunan habere göre; Mori’nin avukatları mahkeme kararı ile birlikte nüfus müdürlüğüne başvurarak Sekai Mori’nin Naim Süleymanoğlu’nun nüfus kütüğüne geçirilmesini istek etti. ama bu istek reddedildi. Zira istisnai tek engelle karşılaşıldı. Zira Naim Süleymanoğlu da sonradan Türk yurttaşı olmuştu. Ve nüfusa kaydı istenen Sekai Mori 18 yaşından büyüktü. Bu nedenlerle Mori’nin nüfus kaydı Naim Süleymanoğlu’nun üstüne yapılamıyor. Bunun tek bir yolu var. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaide dışı yoluyla bu kaydın yapılmasına destur vermesi…

AVUKATI AÇIKLADI: İSTİSNAİ BİR ENGEL

Sekai Mori’nin avukatı Hülya Aksakal, “DNA testine göre Sekai hanımın Naim beyin kızı olduğu ispatlanmış durumda. Bunun üstüne Zati mahkemenin verdiği kararda da Naim beyin Sekai hanımın babası olduğu net tek şekilde karara bağlandı. Burada çok istisnai tek durum yaşandı. Naim Süleymanoğlu bildiğiniz üzere Türk vatandaşlığına sonradan geçti. bu yüzden karşımıza istisnai tek engel çıktı. Sekai hanım 18 yaşından da hatri sayilir büyüklükte olması hasebiyle şu anda normal yollarla mahkeme kararıyla babasının nüfusuna kayıt olamıyor”

“CUMHURBAŞKANI İZİN VERİRSE OLACAK”

Sekai Mori’nin avukatı Keiko Torigoe, “Nüfus kanununa göre ama Sekai hanımın ümidi sayın Cumhurbaşkanımızın kaide dışı yoluyla Sekai hanımı Naim beyin nüfusuna kayıt edilmesini destur verilmesi oldu. İnşallah sayın Cumhurbaşkanımızın onayı ile en yakın vakitte Sekai hanımın Naim beyin nüfusunda ismini görmesini kalbimizden istiyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.