Polisan Holding’te bayrak değişimi

Polisan Holding yönetim Kurulu, 31 Temmuz tarihinde yaptığı toplantıda Murat Yıldıran’ın CEO ve yönetim heyeti üyesi olarak atanmasını kararlaştırdı. Polisan Holding yönetim heyeti Başkanı Mehmet Emin Bitlis yaptığı açıklamada, Polisan Holding ve grup şirketlerinde operasyonların dahada randımanlı yürütülmesi, organizasyonun güçlendirilmesi, yer alınan sektörlerde liderliğin pekiştirilmesi ve “Geleceğin Polisanı”nın birlikte oluşturulması hedefleriyle yönetim Kurulu’nun, üst yönetimde değişim kararı aldığını kaydetti.

Mehmet Emin Bitlis, “Polisan Holding ve iştiraklerinin, faal tek stratejik planlama süreci, kuvvetli tek müessesesel yapı, nitelikli insan kaynakları ve kuvvetli tek kuruluş kültürü ile sıhhatli tek şekilde büyüyen kuvvetli tek operasyonel yapıya dönüşümüne liderlik edecek Sayın Murat Yıldıran’a tertemiz görevinde başarılar diliyoruz” dedi.

Mehmet Emin Bitlis, Polisan Holding yönetim heyeti Üyesi ve CEO olarak görev yaptığı dönemdeki Bir hayli mühim projenin yasama geçmesini sağlayan Erol Mizrahi’ye teşekkür etti. Bitlis, Erol Mizrahi’nin, Holding bünyesindeki görevine Polisan Kansai Boya genel Müdürü olarak ayni ritimde devam edeceğini belirterek, tertemiz görevinde başarılar diledi.

Murat Yıldıran Kimdir?
Murat Yıldıran, Galatasaray Lisesi ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi ekonomi Bölümü’nü bitirdikten ardindan Southeastern Üniversitesi’nde Finansal yönetim dalında çok Lisans yaptı. Türkiye’de Yatırım Bankacılığı alanında çalışmaya başlayan Yıldıran, Başbakanlık halk Ortaklığı Özelleştirme İdaresi’nde mühim projelerin yönetilmesinde görev aldıktan ardindan Londra’da Samuel Montagu Bankası’na geçti. dahada ardindan Londra Avrupa Yatırım ve Kalkınma Bankası’nda (EBRD) uzunca seneler proje finansmanı (borç, sermaye) ve şirket birleşme ve satın alma konularında çeşitli ülkelerde yönetici olarak çalıştı. nihayet 12 senedir ülkemiz ve yabancı ülkelerde değişik sektör ve coğrafyalarda etkinlik gösteren şirketlerde CEO, Finans ve riziko Komitesi Başkanı, yönetim heyeti üyesi ve danışmanı olarak görev alan Murat Yıldıran, çalıştığı şirketlerde özellikle müessesesel Yönetişim, Değişim Yönetimi, riziko Yönetimi, müessesesel Finansman, Şirket Birleşme ve Satın Almaları alanlarında Dünya’daki en iyi uygulamaların yasama geçmesinde liderlik yaptı. İngilizce, Fransızca ve İtalyanca iyi bilen Murat Yıldıran, evli ve iki bebek babası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.