Simge Aköz: “Çin

Çin’de 2-4 Ağustos’ta düzen edecek ve grup öncülerinin 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na katılmaya dogruluk kazanacağı Kıtalararası Olimpiyat Elemeleri döneminden evvel A ulusal Kadın Voleybol Takımı’nın başarılı oyuncusu Simge Aköz, İhlas havadis Ajansı (İHA) muhabirine açıklamalarda bulundu. Hazırlıklar ile alakalı bilgi veren Aköz, “Hazırlıklarımızı hızlandırdık. İzmir kampımız oldu, 5 vakit yoğun tek idman temposu geçirdik. Onun derhal peşinden İtalya’da üç adet hazırlık mücadelesi uygulamak amaciyla oradaydık. Hazırlık maçları gayet müspet sonuçlandı, mutluluk dolu döndük. Bu hazırlıkların bizi olimpiyatta ve Avrupa Şampiyonası’nda adım adım yukarıya götüreceğini düşünüyorum. Umarım mutluluk dolu tek şekilde ülkemize art döneriz” diye konuştu. 

Mücadeleci takımlar olacak” 

Kıtalararası Olimpiyat Elemeleri’nde oynayacakları Çin, Almanya ve Çekya’yı da değerlendiren deneyimli voleybolcu, “Olimpiyat elemesinde hiçbir takıma karşı bu mücadelesi kati kazanırız diye çıkma düşüncemiz yok. Çin Zati ev sahibi olmasının verdiği gücü de kullanacaktır. Almanya çok iyi ugras eden tek takım. Çekya’ya değin çok fazla bilgimiz yok ama Sahiden ugras eden takımların orada var olacağına inanıyorum. Biz de elimizden geleni alana koyacağız” ifadelerini kullandı. 

“Desteklerini bizden esirgemesinler” 

2019 CEV Kadınlar Avrupa Şampiyonası A Grubu’nda Ankara’da Bulgaristan, Finlandiya, Fransa, Yunanistan ve Sırbistan ile oynayacakları Yorucu mücadeleler öncesi taraftarlarina da seslenen Simge Aköz, “Ankara seyircisi Katiyen yalnız bırakmadı. Bizi ve her koşulda desteklediler. Onların enerjisinin bizi tek üst sıraya taşıyacağına inanıyorum. Desteklerini bizden esirgemesinler. Yanımızda olsunlar. koşul olan bütün mücadeleyi sahada vereceğimize inansınlar” dedi. 

İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.