Sivasspor, Cumhuriyet Kupası’nda Fenerbahçe’yi ağırlayacak

Karşılaşma 10 Ağustos Cumartesi bugünü saat 19.00’da tertemiz dört Eylül Stadyumu’nda oynanacak. Kupanın kağıt biletleri yarın saat 15.00’ten bu yana Kongre Müzesi bahçesinde bulunan Sivasspor Store ve tertemiz dört Eylül Stadyumu önünde bulunan Passolig Kart gişelerinden satışa sunulacak. Heyecan dolu karşılaşmanın bilet ücretleri ise şu şekilde belirlendi; Osman Seçilmiş asagi ve Üst Tribünü 5 TL, Maraton asagi ve Üst 10 TL, VIP 20 Lira ve konuk takım 10 TL.

CUMHURİYET KUPASI’NIN TARİHÇESİ

Demir Grup Sivasspor tarafından her sene Sivas’ta örgütlü edilen Cumhuriyet Kupası, Cumhuriyet’in kuruluşunun 75’inci sene dönümü dolayısıyla evvel kez 1998 seneninde düzenlendi. İlk sene düzen eden kupayı Karadeniz temsilcisi Çaykur Rizespor kazandı. arkada var olan turnuvalarda Cumhuriyet Kupası 11 sefer dört takım arasında eleme usulü, 9 sefer de tek mücadele sistemine göre oynandı. Bugüne dek kupayı 9 sefer müzesine götüren Sivasspor, kupayı en çok galip gelen takım oldu. ‘Yiğidolar’ en nihayet 2018-2019 sezonlarinda Bursaspor’u penaltı atışlarının derhal peşinden 6-5 yenik ederek Cumhuriyet Kupası’nı müzesine götürdü. Fenerbahçe ise 2010 seneninde katıldığı Cumhuriyet Kupası’nı müzesine götürmeyi başarmıştı.

2012-2013 sezonlarinda ÇEÇENİSTAN’DA OYNANMIŞTI

Cumhuriyet Kupası evvel kez 2012-2013 sezonlarinda memleket dışında oynanmış, Çeçenistan hükümet Başkanı Ramazan Kadirov’un daveti üstüne Çeçenistan’ın Terek Grozni takımı ile Demir Grup Sivasspor, Ahmad Arena Stadı’nda karşı karşıya gelmişti. Terek Grozni, karşılaşmayı 4-2 kazanarak Cumhuriyet Kupası’nı müzesine götüren evvel yabancı takim olma unvanına sahip olmuştu. Cumhuriyet Kupası, 2009 seneninde Demir Grup Sivasspor’un Avrupa kupalarındaki yoğun mücadele programı hasebiyle düzenlenememişti.

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.