17 yaşındaki genç kız, 4 ayda kaz sayısını 3 katına çıkardı! Tanesini 100 liradan satacak

Yüksekova kaza merkezine 10 kilometre uzaklıkta bulunan Demirkonak köyünde ailesi ile birlikte yaşayan ve geçtiğimiz asama liseyi bitirerek, üniversite imtihanlarına giren Selcan Ertuğrul (17), kaz çiftliği kurmaya karar verdi. Mermer atölyesi işleten baba Serheng Ertuğrul, kuluçka makinası ve 150 kaz alarak, kızına destek oldu. Evinin taraf tarafında bulunan ahırın tek bölümünü kazlarına ayıran Selcan, yoğun çalışma içerisine girdi. dört ayda kaz sayısını 500’e çıkarmayı başardı.

tek istikametten üniversite hayali kuran başka istikametten kazlarına bakanimiz Selcan, kaz çiftliğinin bölgeye misal olacağını düşünüyor.

“TANESİNİ 100 LİRADAN SATMAYI DÜŞÜNÜYORUM”

Üniversiteye gidememesi seklinde kazanç kazanacağı tek işinin olduğunu ve ailesine Parasal destekte bulunduğu amaciyla hatri sayilir büyüklükte mutluluk dolu olmak yaşadığını laf eden Selcan, “Uzun süre düşündüm. kazanç kazanabileceğim işleri araştırdım. nihayetinde da kati ve soğuk tek iklime sahip var olan Yüksekova’da kaz çiftliği kurmaya karar verdim. Ailem de destek verince bu işe başladık. Üç kardeşimin desteği ile yaz döneminde beslediğimiz kazları, kış çagi tanesi 100 liradan satmayı düşünüyorum” dedi.

Selcan Ertuğrul’un kaz çiftliğinden görüntüler;

Kaynak: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.