Bakan Kurum’dan Salda Gölü açıklaması: Özel koruma bölgesinde yapılaşma olmayacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sakarya‘da, Salda Gölü ile alakalı açıklamalarda bulundu. “Özel çevre savunma kisminda hiçbir yapılaşma olmayacak.” diyen Kurum, “Günlük konaklamaya müsaade edilmeyecek. Salda hepimizin Salda hep iyi kalacak” ifadelerini kullandı.

Kurum’un açıklamalarından satır başları şöyle:

“DOĞAYI ne türlü savunuruz DİYE DÜŞÜNEREK devinim EDİYORUZ”

Salda’ya ait millet bahçesi ihalemizin sürecini başlattık. Gündem var olan millet bahçesi ile alakalı geçmişini ve ne uygulamak istediğimizi sizlerle paylaşmak istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları çerçevesinde 2023 şehirleri kapsamında yapacağımız her projeyi yaparken doğayı nasıl savunuruz diye düşünerek devinim ediyoruz. 6 ay evvel Burdur’umuza gittiğimizde Salda’yı ziyaret ettik.

“KAÇAK YAPILARI YIKTIK, HİÇBİR YAPILAŞMA OLMAYACAK”

Araçların kıyıya civarindan girdiği çöplerin dağ oluşturduğunun tespitini yaptık. Bunun neticesinde otomobiller kıyıya civarindan gelip burada hemide doğal güzelliklere zarar veriyorlardı gelenlerin doğal güzellikleri görmesine engel oluyorlardı. Araçların buraya girmesini engelleyecek doğal ahşap bariyelerde koyduk. Bu alana otomobiller giremiyor. Özel çevre savunma kisminda hiçbir yapılaşma olmayacak. Kaçak yapıları yıktık, hiçbir yapılaşmaya destur vermeyeceğiz. hergün konaklamaya müsaade edilmeyecek. Salda hepimizin Salda hep iyi kalacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.