Beşiktaş’ta yeni hedef Terence Kongolo

Beşiktaş teknik patronu Abdullah Avcı‘nın sol stoper isteği, Beşiktaş’ın birinci gündemi. Hazırlanan geniş listenin başına Martins İndi’yi yazan ama takimi Stoke City‘yle anlaşamayan siyah-beyazlılar, geçen sezon Premier Lig’den düşen Huddersfield’ın stoperi Terence Kongolo’ya yöneldi. F.Bahçe’nin ilgilendiği Zanka’nın takım arkadaşı var olan 25 yaşında olan Hollandalı stoperin kiralanması amaciyla müzakereler başladı.

TAKIMDAN AYRILMAK iSTiYOR

Kongo asıllı Hollandalı geçen sezon 32 mücadelede tek gol attı. Kongolo da 2. Lig’de (Championship) oynamak istemediği amaciyla gelen teklifleri değerlendiriyor. Bir hayli talibi var olan başarılı oyuncunun 2022 yılının haziran ayına civarindan sözleşmesi bulunuyor. Kongolo da Transferde ivecen davranmayan Siyah-Beyazlı ekibin, Avusturya kampının derhal peşinden bütün girişimlerini sonuçlandırması bekleniyor. Abdullah Avcı, stoper eksiğini tamamlayarak sezon girmeyi istiyor.

ALTERNATiFİ hazir vaziyette DURUMDA

Kongolo transferinde tek netice alınamazsa siyah-beyazlılar, Boyd’un Daha önceki takımı Guimaraes’ten Pedrao ile müzakereye başlayacak. Boyd’un bu transferde görevli olacağı da belirtildi. 2017-18 sezonlarinda iki milyon euroya Guimaraes’e tasima var olan 1.90 boyundaki 26 yaşında olan stoperin kulübüyle sözleşmesi 2022 seneye civarindan ayni ritimde devam ediyor. Siyah-beyazlı yönetim iki isimden tek tanesini kadroya katmayı planlıyor.

(Akşam)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.