CHP’li Yücel: Hatadan dönmek fazilettir, erdemdir

Son günlerde Bir takım CHP’li belediye başkanlarının yaptığı atamalar ve aldığı kararlar münakaşa konusu olunca, cumhuriyet milletçe partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, başkanlarla toplantı yapma kararı aldı. Büyükşehir Belediyesi Çetin Emeç salonunda Medyaya kapalı yapılan toplantının derhal peşinden İzah yapan Deniz Yücel, “Son dönemde CHP’li belediye başkanlarına karşı sistemli ve planlı tek saldırı, yıpratma politikası olduğunu görüyoruz. CHP’nin politikalarıyla bağdaşmayan veyahut münferit sayılabilecek tek takım yanlislar ve yanlışlar olmuş olabilir. Partimizin politikaları bellidir” dedi.

GEREKLİ MÜDAHALEYİ YAPTIK

CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklama ettiği 7 esas ilke olduğunu hatırladan Yücel, “CHP’li belediyelerin dikkat etmesi koşul olan 7 esas ilkeye zit düşen tek durum varsa bunlar ferdi ve münferit olaylardır. bu konuyla alakali parti olarak İhtiyaç duyulan müdahaleleri yaptık. hemide İzmir kent başkanlığı olarak ayni vakitte da genel ortada olarak yaptık” diye konuştu.

“HASSAS DAVRANACAKLARI ile alakalı BİR FİKİR BİRLİĞİ OLUŞTURDUK”

Belediye başkanlarının insan olduğunu ve insanların hatali yapabileceğini kaydeden Yücel, “Eğer tek hatali varsa bunlar düzeltilmiştir ve düzeltilmektedir. Hatadan dönmez fazilettir, erdemdir. Belediye başkanlarımızla bundan sonraki süreçte dahada duygulu davranacakları ile alakalı tek düşünce birliği oluşturduk. Biz cumhuriyet milletçe partisi olarak halkımızın ve milletimizin emrindeyiz. Halkımızın ve milletimizin eleştirileri, tepkileri, hassasiyetleri başımızın üzerindedir” dedi. DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.