Ekrem İmamoğlu’ndan ‘kurban’ uyarısı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kurban satış ve kesim alanlarını denetledi. İmamoğlu, vatandaşlara kurbanlarını yol aralarında kesmemeleri uyarısında bulundu.

İBB Başkanı İmamoğlu, Ataşehir Ferhatpaşa Mahallesi’ndeki kurban kesim ve satış alanlarını gezerek yetkililerden bilgi aldı. Satış alanlarındaki hayvan sahipleriyle de görüşen İmamoğlu sembolik pazarlık yaptı. dahada ardindan gazetecilere Kurban Bayramı hazırlıkları ile alakalı bilgi veren İmamoğlu, vatandaşlara sokaklarda kurban kesimi yapmamaları ile alakalı ikazlarda bulundu.

“ÇOCUKLARI KESİM ALANINA GETİRMEYİN”

Çocukların da kurban kesim alanlarına getirilmemesini istek eden İmamoğlu, “En sıhhatli şekilde geçmesini diliyorum. Emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum. özellikle kesim noktalarında çok fazla insan yığılmaması, belli yaştaki çocukların götürülmemesi makbuldür, diye düşünüyorum. Çok sayıda kesim aynı anda yapılmaktadır. Vekalet vererek zamani yönetebilirsiniz. Herkesin o ortamda bulunmasının doğru olmadığını düşünüyorum. Allah onay etsin. Kurban bayramımız kutsal olsun. İnşallah kazasız, sıkıntısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.