Elif Özdemir: “Heyecan dolu bir dönem bizi bekliyor”

Voleybol, basketbol ve atletizm alanlarında yapılan ve sezon öncesi en mühim hazırlık turnuvalarından biri olarak gösterilen Gloria Cup 2019 öncesi Gloria Sports Arena Üst Yöneticisi Elif Özdemir, Demirören havadis Ajansı’na (DHA) hususi açıklamalarda bulundu.

Özdemir, “Biz evvel sene Süreyya Arena’da yaptık. dahada Sports Arena açılmamıştı. Sports Arena’nın açılmasıyla birlikte Akif Başkan’ın desteğiyle birlikte voleybol turnuvasını düzenlemeye başladık ve nihayet olarak da geçen sene aramıza atletizm katıldı. Şu anda üç turnuva Sahiden başarılı tek şekilde gidiyor” dedi. 

50’den çok branşta spor yapma imkanı sağlayan ve hemide şuurlu sporcular ayni vakitte da takımlar amaciyla inanilmaz deneyimler sunan Gloria Cup 2019, Avrupa’nın en geniş kapsamı geniş spor oteli var olan Gloria Sports Arena’da düzenlenecek.

Gloria Sport Arena Üst Yöneticisi Elif Özdemir, organizasyonun mücadeleci tek şekilde ilerlediğini belirterek, “Geçen sene basketbol turnuvamız, Euroleague öncesindeydi ve CSKA-Zalgiris final mücadelesi çok heyecanlı geçmişti. Bu sene atletizm turnuvamızın derhal peşinden hayat Atletizm Şampiyonası başlayacak. Sporcuların burada hemide olimpiyatlar ayni vakitte da başka turnuvalar amaciyla nokta toplama şansı var. O açıdan tekrar heyecan dolu tek asama bizi bekliyor” ifadelerini kullandı.

“İLERİKİ DÖNEMLERDE YÜZME TURNUVASI DÜZENLEYEBİLİRİZ”

Önümüzdeki senelerde organizasyona tertemiz branşlar kazandırmak istediklerini belirten Elif Özdemir, “Öncelikle emin adımlarla ve itinali tek şekilde ilerlemeyi düşünüyoruz. Başladığımızda tek branş vardı. Şu anda ise üç branşa ev sahipliği yapıyoruz. Sports Arena’nın en başarılı olduğu branşlardan biri yüzme. o nedenle şu anda kati konuşmam mümkün değil ama federasyonla da görüşüp ileriki dönemlerde bünyemizde yüzme turnuvası da düzenleyebiliriz” diye konuştu.

“SPORTS ARENA’DA HER ŞEY BİR ASANSÖR DÜĞMESİ UZAKLIĞINDA”

Sports Arena’da sporculara tek çok imkan sağladıklarını belirten Özdemir, “5 sene evvel bu yola çıktığımızda 100 odamız vardı. Şimdi görüyoruz ki sene içinde 0 dolulukla ilerliyoruz. Sporcularda başka yerlerde kalıp tesisi kullanmak istemiyor. Onlar amaciyla vakitten kazanmak çok önemli. Burada her şey tek asansör düğmesi uzaklığında. o nedenle tek sonraki hedefimiz, spor alanını büyütmek. Futbol sahaları üzerinde çalışıyoruz, tek rugby sahası inşa edeceğiz, yila tamamlanacak. aynı zamanda odalarımızı arttırmak istiyoruz. Bu da iki yila civarindan tamamlanmış olur. Sports Arena’nın kapasitesi iki katına çıkacak” açıklamasında bulundu.

İbrahim ALİOĞLU – Kaan Süreyya – İSTANBUL / DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.