Eskişehirspor’da mali kriz büyüyor

TFF 1’inci Lig ekiplerinden Eskişehirspor’un 30 Mayıs’ta yapılan kongresinde reis seçilen Osman Taş’ın istifa ettiğini açıklamasının derhal peşinden yönetim heyeti yerine Asbaşkan Mehmet Şimşek, Vali Hanefi Demirkol Tesisleri’nde medya toplantısı düzenlendi.

 Kulübün borçları hasebiyle mali krizde olduğunu belirten Şimşek, yönetim kurulunun görevini sürdüreceğini ifade ederek, “Osman Taş başkanımız hepinizin de bildiği benzeri ani çok kampanya düzenledi. Bu kampanyalara, kendisinin hedeflediği oranda tek katılım sağlanamadı. Yalnız bırakıldığını düşünüyor. Kendisi bunların dahada çok çıtada olduğunu düşünerek tek takım sözler verdi. Belli tek yerden ardindan kendisi de eleştirilmeye başlandı. Bana engel olanlar var dedi. Bunun evvel örneği de Eskişehirspor hesaplarına bloke gelmesiyle başladı. Etik olarak reis istifa ettiğinde yönetim kurulunun da istifa etmesi gerekiyor. Bizim de asıl niyetimiz istifa etmekti. Osman başkanın bize söylediği yönetim heyeti görevine ayni ritimde devam etsin, futbol müsabakalarının başlama tarihi çok yaklaştı. Kulübün bütün organlarının Daha faaliyette olduğunu gösterin ve takımı tek vakit evvel alana çıkarın oldu. bu sebeple de bütün yönetim heyeti görevine ayni ritimde devam etme kararı aldı. Şu vakit da bütün asagi kurullar dahil olmak üzere her biri çalışıyor. tek kriz var ve bu krizi yönetmeye çalışıyorlar” diye konuştu.

 OYUNCULAR İDMANA ÇIKMADI

 Futbolcuların alacaklarını tahsil edemediği amaciyla iki gündür antrenmanlara çıkmadığını anımsadan ve oyunculara dogruluk veren Şimşek, yapılan görüşmelerin derhal peşinden oyuncuların idmanlara başladığını dile getirerek “Arkadaşlar haklı olarak emeklerinin karşılığını almak istediler. bu sebeple bunun benzeri tek devinim yaptılar. Biz elimizden geldiğince, Osman başkanın katkıları, taraftar katkıları, kumbaralarla birlikte elimizdekileri verdik. elbet yeteri civarindan tek bakiye miydi ? Değildi. Artık bunun sürdürülmesinin Eskişehirspor kulübüne zarar vereceğini anlattım. Hepsinden rica ettim. Kendilerinin yapması gerekenin alana çıkmak olduğunu belirttim. Arkadaşlar da idmana çıkmaya başladılar. Futbolcular da haklı. Onlardan da güç vaziyette olanlar var. bütün bu yaşananların tek nedeni var. Kulübümüzün Parasal gelirinin olmaması ve parasızlık. Ortada kazanç olsa Zati bunlar konuşulmaz bugün. yönetim kurulundaki hiçbir kimsenin şu vakit tertemiz tek reis arayışı yok. her biri Yalnızca kendisinin görevini yapmakla mesul. eğer Parasal ve içsel olarak dahada iyi yönetebileceğini düşünen, başka yönetim oluşturabileceğini düşünen insanlar varsa, biz göreve geldiğimizden beri kapımız açık diyoruz. Bu yönetim kurulu, bu saatten bu yana Daha kaynak arayışı içerisindedir. Bu yönetim kurulunun tek emeli takımı alana çıkarıp başarılı olmaktır. Şunu kimse unutmamalı, Eskişehirspor’un tek senedir taraftar geliri ve kampanyalar harici, yayın geliri, TFF geliri yok. Yöneticilerin kendisinin ceplerinden harcadığı ve taraftarın, sponsorun karşıladıkları paralarla gidiyor bu kulüp” ifadelerini kullandı.

 “KAMPANYADA iki BİN takim formasi SATILDI”

 Gazetecilerin 26 saatte 26 bin takim formasi sloganıyla yapılan kampanyayı ve satışları sorması üstüne konuşan Asbaşkan Mehmet Şimşek, “Forma kampanyasından gelen ne onu da açık açık söyleyelim. Taraftarımızın taahhüt ettiği tek iki takim formasi haricinde, sonrası vakit aramaya başladık. Çoğu insan o numara benim değil. bendeniz laf vermedim. Şunu yapmadım. Bunu yapmadım demeye başladı. isimi üstünde, 26 bin formayı 850 bin nüfuslu tek yer bitirebilir diye düşünüyorduk. Tam net rakamlar çıkmadı ama şimdiye civarindan iki bin civarı tek takim formasi satıldı” şeklinde konuştu.

 Eskişehirspor’a rastgele tek oyuncuları amaciyla resmi önerininde gelmediğini laf eden Şimşek, futbolculardan buyruğa Güral’ın şehirden ayrıldığını belirterek, “Şu vakit acilen 7 milyon liraya gereksinim var. Keşke 7 değil 70 milyonumuz olsa. Bu yönetim heyeti bugünden bu yana Daha kaynak arayışında. Daha telefon trafiğinde ayni ritimde devam ediyor. Bu yönetim kurulunun tek hedefi takımı alana çıkarıp, başarılı olmaktır. Biz de bunu başaracağız ve takımı alana çıkaracağız. buyruğa Güral şehri terk etti. Beklentileri varmış. Beklentileri karşılanmayınca şehri terk etti. Konuşuruz, rica ederiz. vaziyetimizi anlatırız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.