Fenerbahçe

Fenerbahçe savunmaya Zanka, sol beke Kolarov amaciyla girişimlerini hız kesmeden sürdürürken ortada alan amaciyla evvel aday belli oldu. Sarılacivertlilerin Everton’ın Fransız ortada alan oyuncusu Morgan Schneiderlin’i listenin evvel sırasına aldığı öğrenildi. 29 yaşında var olan oyuncunun satın alma opsiyonuyla kiralanması ile alakalı kulübüyle görüşmelerin sürdüğü bildirildi. Takımında çok takim formasi şansı bulamadığı amaciyla Everton’dan ayrılmaya sıcak bakanimiz Fransız ortada alana teknik patron Ersun Yanal ve ekibinin onay verdiği, kulübüyle anlaşma sağlanması seklinde transferin gerçekleşeceği kaydedildi.

KRİTİK TARİH: 8 AĞUSTOS

F.BAHÇE’NIN tek senelik kiralama karşılığında oyuncunun maaşını ödemeyi taahhüt ettiği ama kiralama bedeli vermeyi istemediği bildirildi. Everton kiralama bedeli olmadan oyuncuyu bırakmaya sıcak bakmıyor. Premier Lig tasima sezonunun tek sonraki hafta kapanacak olması Fenerbahçe amaciyla avantaj olarak gösteriliyor. bu yüzden transferin biteceği 8 Ağustos tarihi bu tasima amaciyla oldukça kritik.

2016’da Manchester United’dan Everton’a 23 milyon avro bedelle tasima var olan Schneiderlin, geçen sezon Yalnızca 14 Premier Lig maçında takim formasi giydi.

Kaynak: Sabah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.