İAÜ Voleybol Kadın Takımı Avrupa’da ikinci oldu

Polonya’nın Lodz şehrinde düzen eden Avrupa Üniversite Sporları Birliği’nin (EUSA) düzen ettiği 2019 Avrupa Üniversiteler Voleybol Şampiyonası final maçında İtalya’nın Bologna takımı ile karşı karşıya gelen İstanbul Aydın Üniversitesi Voleybol Kadın takımı evvel sette kurduğu üstünlüğü 2. ve üçüncü sette rakibine kaptırarak turnuvayı 2. olarak bitirdi. İAÜ Mütevelli Heyet Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın; “EUSA şampiyonalarında 2. kupayı Türkiye’ye taşıyor olmamızın mutluluğunu ve kıvancını yaşıyoruz. Türkiye’yi teniste ve voleybolda iki sefer podyuma taşımak hatri sayilir büyüklükte gurur. Kızlarımıza ne civarindan teşekkür etsem azdır” dedi.

İAÜ kadınlarının 2. başarısı

Merve Çepni, Elif Merve Kapıkıran, Yasemin Özel, Müge Örencik, Melisa Memiş, Tuğba Şenoğlu, Buket Yılmaz, Sıla Çalışkan, Melike Nezihe Çadır, Gökçe Çiçek Aksoylu ve MarijetaRunjic’ten oluşan İAÜ Voleybol Kadın Takımı, yarı finalde Almanya’nın Munster Üniversitesi takımını 3-0 yenerek finale çıktı. Finalde İtalya’nın Bologna Üniversitesi ile karşılaşan filenin sultanlarıüstün başladığı mücadelesi 3-1 kaybederek Avrupa’nın en iyi 2. takımı oldu.

‘Sultanlarımız dahada çok başarılar kazanacak’

İAÜ Voleybol Kadın Takımı antrenörü yengi Atay, “Verdiğimiz bütün emekler bu turnuvada bize art döndü. Sultanlarımız dahada çok başarılar kazanacaklar. Onlara inanıyorum” sözleriyle Avrupa ikinciliğini değerlendirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.