İstanbul’da Liverpool ile Chelsea arasında oynanacak UEFA Super Kupa maçını kadın hakem yönetecek

Şampiyonlar Ligi şampiyonu Liverpool ile UEFA Avrupa Ligi şampiyonu Chelsea‘nin karşılaşacağı ve Vodafone Park’ta oynanacak var olan UEFA Süper Kupa karşılaşmasını kadın ortada hakem Stephanie Frappart yönetecek. Stephanie Frappart kimdir?

UEFA’dan yapılan açıklamada, geçen sezonun Şampiyonlar Ligi şampiyonu Liverpool ile Avrupa Ligi kupasının sahibi Chelsea arasında Vodafone Park’ta 14 Ağustos Çarşamba bugünü oynanacak Süper Kupa maçında, Fransız kadın ortada hakem Stephanie Frappart’ın düdük çalacağı belirtildi.

TARİHE GEÇECEK

geçen ay AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ile Hollanda arasında oynanan FIFA Kadınlar hayat Kupası finalini yöneten 35 yaşında olan Frappart, UEFA’nın erkekler kategorisindeki mühim tek turnuvada görev alan evvel kadın ortada hakem olarak tarihe geçecek.

geçen sezon Amiens ile Strasbourg arasındaki mücadelede görev alarak Fransa 1. Futbol Ligi’nde (Ligue 1) maça çıkan evvel kadın ortada hakem unvanının da sahibi Frappart’ın yardımcılığını ise Fransız Manuela Nicolosi ile İrlanda Cumhuriyeti’nden Michelle O’Neal üstlenecek.

FIFA kokartlı Türk ortada hakem Cüneyt Çakır ise İstanbul’daki mücadelede dördüncü ortada hakem görevini üstlenecek.

STEPHANİE FRAPPART KİMDİR?

Ünlü hakem,1983 seneninde Fransa’ın Val-d’Oise kisminda dünyaya geldi. 2011 yılından bu yana FIFA beynelmilel Hakemler Listesi’nde bulunan Frappart, 2014 seneninde Ligue 2’de ve 2015 FIFA Kadınlar hayat Kupası’nda ortada hakem olarak görev aldı.

Stephanie Frappart, Fransa Birinci Futbol Ligi (Ligue 1) 2019-20 sezonu listesine dahil edildi. tek Ligue tek sezonu amaciyla için ortada hakem listesine alınan evvel kadın olarak tarihe geçti. Amiens ile Strasbourg arasında 28 Nisan’da oynanan mücadelede düdük çalan Frappart, tek Ligue tek maçını yöneten evvel kadın ortada hakem unvanını almıştı.

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.