İstanbul’da nem oranı yüzde 86’ya ulaştı

İstanbul’da sıcak sema tesirini göstermeye ayni ritimde devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda sivil uçuşlara kapatılan Atatürk Havalimanında bulunan pistlerde sıcak sema buharı tesirli oluyor.

Sadece kargo uçuşlarının yapıldığı havalimanında yerden yükselen buhar hasebiyle pist ve park seklinde beklemede bulunan uçaklar derhal hemen görünmez oldu.

SİLİVRİ’DE BUNALTAN SICAKLAR ŞEZLONGLARI BOŞ BIRAKTI

İstanbul’da 40 dereceye civarindan varan sıcaklıklar hayatı menfi etkiliyor. Hissedilen sıcaklığın gölgede 40 dereceyi geçtiği Silivri’de nem oranı da yüzde 86 ‘yı gösterdi. Silivri sahilindeki çay bahçeleri ve milletçe plajında nihayet zamanların en sakin günlerini yaşıyor. Az sayıda kişinin sahilde denize girdiği görülürken vatandaşlar aşırı sıcaklar hasebiyle sahillere inmedikleri görüldü. Plajda bulunan Bir hayli işletmeye ait şezlonglar boş kalırken aynı görüntüler çay bahçelerine de yansıdı.

METEOROLOJİ UYARI YAYIMLADI

Meteoroloji genel Müdürlüğünden yapılan uyarıya göre, yarın Türkiye’nin şimal kesimleriyle doğu Akdeniz’in parçalı ve yer yer çok bulutlu olacağı olasılık ediliyor.

Edirne ve Kırklareli çevreleri, İstanbul’da Avrupa Yakası’nın şimal kesimleriyle Giresun, Trabzon ve Rize’nin dahil kesimlerinde mahalli olmak üzere sağanak olacağı öngörülüyor.

AJANSLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.