İYİ Parti’nin Bahçeli’ye verdiği videolu yanıta MHP’den tepki: Atılan tweet değil fettan bir kahkahadır

MHP genel reis Yardımcısı Semih Yalçın, partisinin genel Başkanı Devlet Bahçeli‘nin İYİ Partililere çağrısına ilişkin, “Bu tarihi davete icabet; aynı ölçüde tarihi, vicdani ve ahlaki tek sorumluluktur. bunun için kulak asmayanları tarih de millet de politika de yargılayacaktır” ifadesini kullandı. Yalçın, Meral Akşener‘in ve İYİ Parti’nin Bahçeli’ye Cevabını da eleştirdi.

Semih Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, Bahçeli’nin çağrısının İYİ Parti saflarında bulunan ama gönülleri ve fikirleriyle MHP’den kopmamaya direnen kişilere olduğunu belirtti.

“YETKİ SAHİPLERİ, SELİN ÖNÜNÜ TIKMA TELAŞINA GİRMİŞLER”

Yalçın, şu değerlendirmeleri yaptı:

“Ne var ki ayrılık ve kopuştan sorumlu var olan görev sahipleri, mevzubahis çağrının muhataplarından evvel Acilen menfi yanıtlar vererek selin önünü tıkama telaşına girmişler; parti içinde Sanki vicdanları dahada başından boğmaya ve hükümet Bahçeli’nin haklı davetine sağduyu ile mukabele edecekleri susturmaya çalışmışlardır.”

MHP genel reis Yardımcısı Semih Yalçın

“Henüz sağduyusunu yitirmemiş Bir takım arkadaşlarımızın nihayetinde dayanamayıp seslerini yükselterek kendisi kendilerini güç vaziyette düşüreceğini hesap eden İP önde gelenleri, CHP’nin eteğinde salladıkları, HDP’nin gölgesinde uyuttukları partinin çözülme sürecine girmesinden kaygılanmaktadır.”

“TWEET, HER ŞEYİ alana SERMEKTEDİR”

Yalçın, Bahçeli’nin tam vaktinde çağrıda bulunduğunu vurgulayarak, “İp müdiresinin attığı cevabi tweet, her şeyi alana sermektedir. Aslında atılan tweet değil fettan tek kahkahadır. İP müdiresinin bu alabildiğine gayriciddi tavrı; İP’in demokratik platformda tek yer edinmek, tek konum sahibi olmak benzeri derdinin olmadığını gözler önüne sermektedir.” dedi.

AKŞENER’İN TEPKİSİNE YANIT: UCUZLUĞUN İFADESİ

İYİ Parti genel Başkanı Meral Akşener’in cevaben paylaştığı “Sayın Erdoğan tekrar ne dedin bu arkadaşa” şeklindeki tweeti de “ciddiyetsizlik, seviyesizlik ve çapsızlık örneği” olarak nitelendiren Yalçın, “Bahse mevzu tarihi çağrıyı Sayın Erdoğan’a bağlamak; basiretsizliğin, ucuzluğun, problemi başka mecralara çekerek halkoyu önünde tartışmadan kaçma gayretinin ifadesidir. Kendine layık olduğundan çok önem atfetme, haketmediği ölçüde kıymet yükleme zavallılığıdır. Tweetlerden üslupsuzluk, terbiyesizlik ve seviyesizlik taşmaktadır. İP’in tesirsiz ve işlevsiz genel Sekreteri Cihan Paçacı’nın ise hükümet Bahçeli’nin çağrısı karşısında paçaları tutuşmuştur.” diye konuştu.

BAHÇELİ’NİN DAVETİNİ YORUMLADI

Yalçın, Bahçeli’nin, freni boşalmış ve virajın ötesindeki uçuruma doğru nihayet hız giden arabadan yolcuların atlayıp kurtulmasını istediğini vurgulayarak, şu değerlendirmede bulundu:

“Bu tarihi davete icabet; aynı ölçüde tarihi, vicdani ve ahlaki tek sorumluluktur. bunun için kulak asmayanları tarih de millet de politika de yargılayacaktır. düş kırıklıkları, ümitsizlikler ve siyasi reaksiyonları İP’lik bank isimi altında toplayarak pazarlamak ve kara dönüştürmek üzere politikada ‘İPlik pazarı’ kurulmuştur. Bunların İP’likleri de çabucak pazara çıkmıştır. İP’lik pazarının İP’i; orada toplananların ayağına, boğazına dolanmaya başlamıştır. ulusalci devinim partisi öncüsü hükümet Bahçeli’nin davet, nasihat ve tavsiyesi; Nasrettin Hoca örneği testi kırılmadan, Daha tosunlar firar etmeden evvel atılmış müşfik tek siyasi tokat olarak görülmelidir.”

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

Bahçeli, Bir gün evvel Twitter’dan yaptığı izahta şu ifadeleri kullanmıştı:

“1 Kasım 2015’ten ardindan ağır ve sancılı parti içi meselelerle biteviye meşgul edildiğimiz inkar edilemeyecek tek vakıadır. Bu vahim sürecin travmalarına ve makus sonuçlarına her dava arkadaşımız değişik dozajda muhatap kalmıştır. Yaşananlar üzücüdür, hüzünlüdür, ibret vericidir.”

“MHP’den kopan dava arkadaşlarımız 25 Ekim 2017’de İYİ Parti’yi kurmuşlardır. ama geçmişte birlikte yürüyüp, beraberce ugras ettiğimiz arkadaşlarımızın mühim tek bölümü aradıklarını bulamamışlar veyahut kenara itilmişlerdir. Yola çıkılanlar yolda bulunanlara değişilmiştir.”

MHP genel Başkanı hükümet Bahçeli

“3-4 Ağustos 2019 tarihinde İYİ Parti’nin 4.Olağanüstü Kurultayı yapılacaktır.Çağrım şudur: Fiziken orada,fikren aramızda bulunan dava arkadaşlarımın müştereken karar alıp ulusalci devinim Partisi’ne dönüşün tarihi sorumluluğunu adina getirmeleri halisane ve içten beklentimdir.”

“Buluşma yerimiz zillet değil millettir. Kucaklaşma vakiti gelmiştir. İYİ Parti’nin fevkalade Kurultay’ında MHP’yle bütünleşme ve birleşme hamlesi Türkiye’nin gücüne güç katacak, yarım asırlık davamızı birlik ve dirlik içinde geleceğe taşıyacaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.