Küçük Şükriye’ye 5 yıldır teşhis konulamadı

Hatay’ın Dörtyol kazasinda Yeşil semt Hurmalık Caddesi’ndeki hanelerinde dört çocuğu ile yaşayan Alpar serisinin 5 sene evvel dünyaya gelen kızları Şükriye Alpar’ın doğumdan kısa tek vakit ardindan kasılmalar ve bayılmalar hasebiyle götürdükleri hastanelerde rastgele tek teşhis konamadı. 5 senedir da gittikleri doktorlardan tek netice alamadılar.
Bir atölyede minimum fiyatla çalışan baba Fatih Alpar, 5 senedir Bir hayli sağlık kurumu ve doktora gittiklerini ama teşhisi koyamadıklarını bu yüzden sağlık Bakanlığının yardımıyla tam teşekküllü tek hastanede çocuğunun hastalığının teşhis edilip rehabilitasyon görmesini istedi.

Son vakitlerde kızının görme becerinini de kaybettiğini de belirten Alpar, “Önce hükümet hastanelerinde başladık ama oralarda bebek nöroloji uzmanları olmadığı amaciyla ardindan üniversite hastanesine gittik ama burada asama çok yavaş tek MR çektirmek amaciyla 7 ay sonrasına vakit veriliyor. Çocuğumuzun vaziyeti ortada bizde buralardan tek netice alamayınca elimizdekini avucumuzdakini satıp hususi hastahanelere yöneldik ama şimdiye civarindan buralardan da tek netice alamadık. devamlı MR ve analiz isteniyor minimum fiyatla çalışan ve dört çocuğu var olan tek babayım ne yapacağımızı şaşırdık. Teşhis konsa tedaviye başlanır umudu ile yaşıyoruz” dedi.
Dörtyol Kaymakamlığının da desteğiyle ara ara yardım olarak doktora gittiklerini belirten Alpar, kaza sağlık müdürlüğünün desteğiyle Parasal değeri çok var olan mühim tek tahlili de fiyatsız yaptırdıklarını ama tekrar tek netice alamadıklarını söyledi.

Çocuklarının gözlerinin önünde erimesini görmekten başka tek çarelerinin olmadığını belirten Alpar, “Kızım şu anne kadar, ne hükümet hastanesinde, ne üniversite hastanesinde ne de hususi hastanede, 10 hergün fizik Rehabilitasyonu dış yatarak rehabilitasyon görmedi. Yalnızca tek sefer fenalaşması hasebiyle 112 aciliyetli sağlık ekipleri tarafından götürüldüğü hastanede müşahede amaciyla iki gece yattı. tek vakit evvel devletimizin yardımı ile tek üniversite hastanesine yatışının yapılarak tahlillerinin ve tedavisinin orada sürmesini istiyorum. Hastalığının ismini konmasını talep ediyoruz artık. Kızımın yatarak tedaviye alınması seklinde teşhisin konacağına iyileşeceğine eminim, ama bizim gücümüz kalmadı artık hükümet büyüklerimizden yardım istiyorum. Mazlumların babası var olan Cumhurbaşkanımız da bizim sesimizi duyar inşallah” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.