2019 üniversite kayıtları ne zaman yapılacak? YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Milyonlarca üniversite adayı yıllarını vererek YKS’ye hazırlandı ve sonuçların açıklanmasının derhal peşinden üniversite tercihlerini gerçekleştirdi. Şimdi coskuyla hangi üniversiteyi ve bölümü kazandığını öğrenmek amaciyla YKS seçenek neticelerini bekliyor. ÖSYM, YKS seçenek neticeleri ne vakit açıklanacağını duyurmadı ama üniversite kayıtları yerleştirme neticeleri amaciyla emare veriyor.

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN? 

Üniversite kayıtlarının 19 Ağustos’ta başlaması bekleniyor.

YKS TERCİH SONUÇLARI NE vakit AÇIKLANACAK? 

Geçen sene 7-14 ağustos tarihlerinde alınana tercihlerin neticeleri 31 Ağustos’ta açıklanmıştı. Bu sene dahada acele alınan tercihlerin sonuçlarının 15-19 Ağustos tarihlerinde açıklama etmesi bekleniyor.

YERLEŞEMEYENLER İÇİN nihayet ŞANS: ek YERLEŞTİRME

Üniversite kontenjanları yayınlanıp, üniversite tercihleri tamamlandıktan ardindan boş var olan kontenjanlar amaciyla ek yerleştirme zamani başlayacak. Merkezi yerleştirme kapsamında seçenek yaptıktan ardindan seçenek sonuçlarıyla birlikte tek üniversiteye yerleştirilen adaylar, ek yerleştirme amaciyla müracaat yapamıyorlar. ek yerleştirmede, ön lisans ve lisans programlarına merkezi genel yerleştirmedeki en minik puanlarının altında puanı var olan aday yerleştirilmeyecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.