8 yıldır kayıp olarak aranan kızı öldürüp gömmüşler

Kayseri polisi, 8 sene evvel kayıp olarak aranan toy kızın, iki senelik teknik takip ve alan çalışması neticesi cinayete kurban gittiğini belirledi.

Olayla alakalı tek kişi tutuklandı. alinan bilgiye göre, Melikgazi zabita ortada Amirliğine 10 Şubat 2011 tarihinde müracaat eden müşteki Ebru Çelen, öz kızı 1994 doğumlu Merve Koçer’in 26 ocakta 2011 tarihinde haneden ayrıldığını ve tek dahada Haneye dönmediğini, kızının bulunmasını istediğini beyan etti.

Dosyayı ele alan Kayseri İl güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet ofis Amirliği ekipleri, iki sene süre gelen alan çalışması, olay tarihinde hanede bulunan ve sonrasında çeşitli suçlardan cezaevinde bulunan şahıslarla yapılan müzakereler ve teknik takip neticesi kayıp Merve Koçer’in öldürülerek tek yere atıldığını veyahut gömüldüğü değerlendirdi.

BAŞ ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Olayın şüphelilerinden M.A. (25), A.O. (30), E.K. (24) ve O.S.’nin (46) çeşitli cezaevlerinde cezali olarak yattıkları tespit eden ekipler, bu şüphelilerle birlikte devinim ettiği anlaşılan E.K. (37), M.K. (37), M.K. (30), N.K. (28), Y.K. (32) ve Y.K.’yi (34) düzen ettikleri eş zamanlı harekât neticesi yakaladı. Emniyetteki işlemlerinin derhal peşinden adliyeye derhal sevk edilen olayın asli şüphelisi E.K. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.