ABD’deki silahlı saldırısıyla ilgili terör soruşturması başlatıldı

Teksas eyaletinin El Paso şehrinde tek alışveriş merkezine yapılan silahlı hücum neticesi 20 kişi hayatını kaybederken 26 kişi de yaralandı. Teksas Valisi Greg Abbott, Cielo Vista alışveriş merkezi içindeki tek mağazada gerçekleşen saldırıyı “iğrenç ve manasız tek şiddet eylemi” olarak ifade etti. Olaya ait bütün güvenlik ekiplerinin bölgeye yönlendirildiğini belirten Vali Abbott, “Yaptığımız çalışmalar sonrasında en nihayet bilgilere göre, saldırıda hayatını yitirenlerin sayısı 20’ye yükselirken, yaralanan 26 kişi de hastanelerde rehabilitasyon altına alınmıştır” dedi.
Federal tahkikat Bürosundan (FBI) yapılan açıklamada, saldırının dahil pkk terör soruşturması kapsamında değerlendirildiği kaydedildi.

El Paso zabita Şefi Greg Allen gazetecilere yaptığı açıklamada, 21 yaşında olan Patrick Crusius isimli Amerikalı saldırganın AK-47 tipi askeri hücum tüfeği kullandığını ve saldırının nefret suçu ile ilişkilendirilebileceğini söyledi. zabita Şefi Allen ayrıca, saldırganın yaptığını “cezası idam var olan cinayet” olarak nitelendirdi.

ABD Başkanı Donald Trump yasamsal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bugün Teksas, El Paso’daki saldırı, Yalnızca ağlatısal değildi, aynı zamanda tek korkaklıktı. Bugünün nefret dolu hareketini kınamak amaciyla bu ülkedeki herkesin yanında olduğumu biliyorum. suçsuz insanları öldürmeyi haklı çıkaracak hiçbir neden veyahut mazeret yok” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.