Ekrem İmamoğlu ile Egemen Bağış yan yana!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhuriyet döneminde sıfırdan inşa edilen evvel Süryani kilisesi var olan Mor Efraim Süryani Kadim Ortodoks Kilisesi’nin Yeşilköy’deki esas atma merasimine katıldı. merasime Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte katılan İmamoğlu, Erdoğan’ın yaptığı konuşmanın bitmesinden sonra, aralarında Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nun da bulunduğu heyetle birlikte esas atma butonuna bastı.

Ekrem İmamoğlu’nun, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı konuşma esnasında Daha önceki Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile taraf yana oturması da dikkatlerden kaçmadı.

BÜYÜKELÇİ OLARAK ATANACAK İDDİASI

Hatırlanacağı üzere Bağış, nihayet vakitlerde büyükelçi olarak atanacağı istikametindeki iddialarla gündeme gelmiş Hem de Türkiye’nin Çekya ile temasa geçtiği ileri sürülmüştü.

AYTUN ÇIRAY TWITTER’DAN DUYURMUŞTU

İYİ Parti genel reis Yardımcısı Aytun Çıray, Rıza Sarraf davası ile gündeme gelen ve bu süreçte istifa eden bakanlardan Egemen Bağış’ın büyükelçi olarak atanacağını argüman etmişti.

Bağış’ın büyükelçi olarak atanması amaciyla Türkiye’nin, Çekya ile temasa geçtiği ileri sürülmüştü.

Çıray, Bağış amaciyla mevzubahis memleket ile temasa geçildiğini ve agreman (atama amaciyla uygunluk araştırması) istendiğini belirtmişti.

Çıray, “Bir asama isimi oldukça şaibeli meselelere gündeme gelen Egemen Bağış’ın Prag’a Büyükelçi olarak atanması amaciyla agreman istendiğini duydum. Ülkemizin layıkıyla temsili ve itibarı açısından Bir hayli umut veren değil. Sanki Dışişleri’ni çökertme operasyonu hızla ayni ritimde devam ediyor..!” ifadelerini kullanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.