Hasan Kartal: ‘Bu yıl içimiz rahat bir şekilde maç izleyeceğiz’

Rizespor Mehmet Cengiz Tesislerinde düzen eden medya açıklamasında, en kısa müddette tasima çalışmalarını bitirmeyi düşündüklerini belirten reis Kartal, “Hocamızla konuştum, üç veyahut dört sporcuya ihtiyacımız var. Bu sezon içimiz huzurlu tek şekilde mücadele izleyeceğiz diye düşünüyorum. tasima basit var olan tek şey değil. Anlaşmak zor. Şu vakit iyi tek yollar aldık. üç veyahut dört sporcu dahada aldığımız vakit takımımız allahın izniyle tamamlanacak. Onu da kısa müddette gerçekleştirerek takımı bitirmeyi düşünüyoruz” dedi.

Kayserispor’dan Fernando Boldrin’le görüşmelerin ayni ritimde devam ettiğini ifade eden Kartal, “Boldrin’de nihayet durum paraya kaldı. Parada anlaşırsak mesele yok. tek senesi kalmış. Şimdi biz bu şartlar altında dahada az ne veririz diye bakıyoruz. Sporcuyla görüşüyoruz, istek ettikleri bedelden aşağıya olur mu olmaz mı diye. Başka bir deyişle pazarlık halindeyiz az aşağı, az yukarı, allahın izniyle olur diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Transferleri bütçeye göre planladıklarını kaydeden Kartal, “Yayıncı kuruluştan istikbal bedeli düşünmek kaydıyla kendimizi ona göre ayarlıyoruz. Zira yayıncı kuruluşun bu aylarda kazanç ödemesi gerekirdi ama Ne yazık ki ödeyemedi. Bu sıkıntıyı yaşamamamız amaciyla kendisinin bütçemizi ona göre ayarlıyoruz. Bütçede tek sıkıntımız yok. başka kulüplere nazaran biz dahada dikkatliyiz. Başka bir deyişle çok fazla kazanç saglamak kaydıyla tasima yapmaktan yana değiliz. İyi olacak, kaliteli olacak ve bütçemizi sarsmayacak şekilde transferler yapmayı seçenek ediyoruz. Onun amaciyla bizim bütçede tek sıkıntımız olmayacak bundan emin olabilirsiniz. Bu sene ki bütçe 10 milyon 12 milyon Lira civarında” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.