Kızıyla intihar etmek isteyen baba ve ailesi için Bakanlık harekete geçti

İki vakit evvel Kayseri’de kucağına aldığı 1,5 yaşında olan kızıyla intihar girişiminde bulunan 40 yaşında olan Ömer A.’ya hükümet sahip çıktı. Aile, Çalışma ve yasamsal Hizmetler Bakanlığı, Ömer A. ve ailesine Parasal ve psikolojik destek sözü verdi.

Aile, Çalışma ve yasamsal Hizmetler Bakanlığı İl Müdürlüğü yetkilileri, Bir gün evvel Ömer A.’nın kiracı olarak yaşadığı evine giderek, analiz yaptı. Ömer A.’ya iş buluncaya civarindan yasamsal ve ahenk gösteren ücret Destek Ödemesi bağlanacak. Aile fertlerine de psikolojik destek sağlanacak. Ömer A. da yetkililere teşekkür ederek, tek dahada intihar girişiminde bulunmayacağına değin laf verdi.

“VALİYİ ÇAĞIRIN YOKSA İNTİHAR EDECEĞİM” DEMİŞTİ

Bunalımda olduğu bildirilen Ömer A., eşi ve kızını yanına alıp, Ahmetpaşa Caddesi’ndeki 5 katlı alan İş Merkezi’nin üçüncü katındaki hür muhasebe bürosuna girmişti. tek vakit ardindan da çocuğunu kucağına alarak, pencereye yönelen Ömer A. intihar edeceğini söylemişti. Gözyaşları döken eşinin isteğine menfi cevap veren Ömer A., “Bana derhal valiyi çağırın, yoksa intihar edeceğim” diye bağırmıştı. olay adina gelen Vali Yardımcısı Nail Anlar ve polis, Ömer A.’yı inandirma ederek, intihar girişiminden vazgeçirmişti.

Kaynak: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.