Küçük kız, görenleri hayrete düşüren insan yüzlü örümceğe gözü gibi bakıyor

Osmaniye‘nin Kadirli kazasinda 13 yaşında olan Mürüvet Akkız’ın, hanelerinin bahçesinde çiçek sularken bulduğu insan yüzlü sarı rengarenk örümcek görenleri hayrete düşürüyor.

İlçeye bağlı Cemalpaşa Mahallesi’nde yaşayan Mürüvet Akkız adli minik kız, hanelerinin bahçesinde çiçek sularken tek yaprağın üzerinde sarı rengarenk gövdesi insan yüzünü hatırladan tek örümcek gördü. Örümceği tek kutunun içerisine koyarak savunmaya alan minik kız örümceği dedesine ve annesine gösterdi.

HEMEN ARAŞTIRDI

dahada evvel bunun benzeri tek örümceğe rastlamayan Mürüvet Akkız’ın annesi Arzu Akkız kızının bulduğu örümceği internette araştırmaya başladı. Akkız, örümceğin Latince isimi “thomisus onustus” var olan ve insan yüzüne benzeyen görüntüsüyle görenleri hayrete düşüren köşeli yengeç örümceği olduğunu öğrendi.

ÖRÜMCEĞİ ne türlü BULDUĞUNU ANLATTI

Bulduğu yengeç örümceğinin Türkiye’de çok ender görüldüğünü öğrendiğini belirten Mürüvet Akkız, “Bahçeye çıkmıştım. Çiçeklerimi suluyordum. tek yaprağın üzerinde sarı rengarenk bu örümceği gördüm. Önce rengi dikkatimi çekti dahada ardindan ise insan yüzünü andıran görüntüsü dikkatimi çekti. tek kutuya koydum dedeme ve anneme gösterdim” dedi.

“İLK kez BÖYLE BİR ÖRÜMCEK GÖRÜYORUM”

dahada evvel hiç bunun benzeri tek örümcek görmediğini belirten minik kızın dedesi Osman Akkız ise “İlk kez bunun benzeri tek örümcek görüyorum. Rengi sarı şöyle tek bakarsan gövdesi insan yüzüne benziyor. bendeniz evvel kez görüyorum” şeklinde konuştu.

Bulduğu insan yüzlü örümceğe gözü benzeri bakanimiz minik kız örümceği doğal ortamına bırakacağını söyledi.

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.