Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed’den gençlere “Türkiye’ye gidin” çağrısı

Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed, Malay gençlere Türkiye‘ye gidip kendisi kendilerini geliştirmeleri, dahada ardindan ise yurda donanımlı tek şekilde dönmeleri amaciyla tavsiyelerde bulundu.

geçtiğimiz hafta Türkiye’yi ziyaret eden Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed, Semarak Merdeka’da tek sıra organizasyon kapsamında halkın karşısına çıkarak ülkemiz gezisi esnasında gördüklerini paylaştı. Türk halkının çalışkanlığını öven hükümet Başkanı, gençlere Türkleri misal almalarını tavsiyesinde bulundu.

“TÜRKLER civarindan BİLGİYE SUSUZ OLUN”

“Türkiye’deki gelişme Malezya’dan dahada iyidir ve bu Türk halkının kendisinin sonucudur” diyen Başbakan Mahathir, “Türkler civarindan bilgiye susuz olun. toy Malezyalılar Türkiye’ye gitmeli. Türk dilini öğrenmeli. 10 sene orada çalışmalı. Döndüklerinde Türkiye’den getirecekleri ile Malezya’da farklıklar olacağını düşünüyorum” dedi.

“BATI DEĞERLERİNİ TAKLİT EDERSEK, BATI için SÖMÜRGELEŞTİRİLECEĞİZ”

Gençleri Ayrı olarak doğu değerleri ve hayat biçimleriyle gurur duymaya ve zihinlerinin kolonileşmesine kapı aralayabilecek batı kültüründen etkilenmemeye çağırdı. Batılı toplumların tek zamanlar sahip oldukları değerlerden ırak kaldıklarını argüman eden Başbakan Mahathir, “Bazen Tamamiyle yersiz var olan tertemiz hayat değerleri yaratıyorlar. İçimizde bu görüşe hapsolmuş Bir takım kişiler var. batı değerlerini taklit edersek, tek sefer dahada batı tarafından sömürgeleştirileceğiz” dedi.

“BUNU YAPARLARSA, benim düsünceme göre 100 YIL İÇİNDE MİLLETLER YOK OLACAK”

Eşcinsel hayat tarzının yükselmesinin nedenini, batı özgürlüklerinin yanlış yorumlanmasının tek tezahürü olduğunu söyleyen Mahathir, “Erkekler erkeklerle İzdivaç ediyor Kadınlar kadınlarla Nasıl bebek olabilir? Bunu yaparlarsa, benim düsünceme göre 100 sene içinde milletler yok olacak. Zira çocukları olmayacak” dedi.

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.