Serinlemek için girdikleri nehir 3 çocuğun sonu oldu, 1 çocuk ise aranıyor

Muş‘un Malazgirt kazasinda pikniğe götürülen Kur’an egitimi öğrencilerinden 3’ü serinlemek amaciyla girdikleri Murat Nehri‘nde boğuldu, akıntıya kapılan tek çocuğun bulunması amaciyla de ekipler çalışma başlattı.

DHA’nın evvel dört ölü iki kayıp diye duyurduğu piknik faciasında; valilik ölü sayısını 3, kayıp sayısını da tek olarak güncelledi. Nehirden çıkarılan tek çocuğun ise hastanede kalbinin çalıştırıldığı açıklandı.

KÖYÜN İMAMI 40 ÖĞRENCİYİ PİKNİĞE GÖTÜRMÜŞ

Malazgirt’e bağlı Beşçatak köyünün imamı, Kuran kursuna gelen 40 öğrenciyi, Murat Nehri kıyısına pikniğe götürdü. Burada, serinlemek amaciyla suya giren çocuklardan 6’sı akıntıya kapıldı. Arkadaşlarını gören çocukların çığlıklarını duyan köylüler, koşarak bölgeye geldi. Köy sakinleri, nehre girerek üç çocuğun cansız bedenini kıyıya çıkardı.

KALBİ HASTANEDE ÇALIŞTIRILDI

Nehirden çıkarılan hayat belirtisi var olan tek bebek ise hastaneye kaldırıldı. Hastanede yapılan müdahaleyle çocuğun kalbi tekrar çalıştırıldı. kayıp iki çocuğa ise ulaşılamadı.

İhbar üstüne köye AFAD ekipleri derhal sevk edildi. Ekipleri, kayıp tek çocuğun bulunması amaciyla çalışma başlattı. Çocukların cansız bedenleri ise yapılan incelemelerin derhal peşinden Malazgirt hükümet Hastanesi’ne kaldırıldı.

VALİ AÇIKLAMA YAPTI

Muş Valisi İlker Gündüzöz, Malazgirt kazasinda serinlemek amaciyla Murat Nehri’ne giren çocuklardan 3’ünün boğulmasıyla sonuçlanan olayla ilgili, “Polislerimiz ve vatandaşlar müdahale ediyor. dört bebek çıkarılıp hastaneye götürüldü. Yapılan müdahalelerle biri yasama döndü. Kalbi çalışır vaziyette.” dedi.

Vali Gündüzöz, Murat Nehri kenarında piknik yapan çocukların serinlemek amaciyla suya girmesinin derhal peşinden 3’ünün hayatını kaybettiği olayla ilgili, akıntıya kapılan çocuğu arama çalışmaları ile alakalı yetkililerden bilgi aldı.

Burada gazetecilere İzah yapan Gündüzöz, üzücü olayın saat 15.00 sıralarında yaşandığını söyledi.

Serinlemek amaciyla nehre giren çocukların suda çırpındığını görenlerin vaziyeti olay adina yakın tek alanda bulunan zabita noktasına da bildirdiğini belirten Vali Gündüzöz, şöyle konuştu:

“Polislerimiz ve vatandaşlar müdahale ediyor. dört bebek çıkarılıp hastaneye götürüldü. Yapılan müdahalelerle biri yasama döndü. Kalbi çalışır vaziyette. Muş hükümet Hastanesinde yoğun bakımda rehabilitasyon görüyor Ne yazık ki üç evladımızı tek saat uğraşılmasına karşın hastanede kaybettik. Vefat ettiler. 2009 doğumlu Taner güven kayıp. Burada dalgıç ve zaptiye timlerimiz, polisimiz, AFAD arama faaliyetine ayni ritimde devam ediyor. İnşallah mutluluk dolu tek haber alırız.”

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.