Son dakika… Erdoğan’dan Cumhur İttifakı açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bursa’da ak parti teşkilatlarıyla yemekli toplantıda buluştu. Burada konuşan Erdoğan, Bursa teşkilatlarına ve Cumhur İttifakı çatısı altında AKP’ye destek veren MHP’lilere teşekkür etti.

“TÜRKİYE SEÇİMDEN GÜÇLENEREK ÇIKTI”

Yerel seçimlere değinen Erdoğan, “Büyükşehir Belediyesi’nde yüzde 49.6, belediye meclisinde yüzde 49 ile Bursa tek sefer dahada tercihini AK Parti’den kullanmıştır Bu başarıda seçenek döneminde gece gündüz demeden çalışan ülkesi ve milleti amaciyla çalışan Bursa kent örgütümüzün çok hatri sayilir büyüklükte emeği var. Sizlerin nezdinde sandık müşahitlerimizden semt temsilcilerimize, il, kaza temsilcilerimize, milletvekillerimize, adaylarımıza, her tek mensubumuza teşekkür ediyorum. Aynı şekilde 31 Mart seçimlerinde Cumhur İttifakı olarak birlikte devinim ettiğimiz MHP’li kardeşlerime de başta Sayın hükümet Bahçeli olmak üzere gayretleri amaciyla şükranlarımı sunuyorum. Cumhur ittifakı 31 Mart seçimlerinde ele geçirdiği kati ve tartışmasız zaferle Türkiye’nin üstündeki kara bulutları dağıtmış ülkemizin önünde tertemiz tek yollar tertemiz tek ufuk açmıştır. Türkiye’ye baz alinarak karmasa ve kargaşa senaryoları tek sefer dahada akamete uğratılmış, Türk demokrasisi 31 Mart seçimlerinden güçlenerek çıkmıştır” dedi.

4 YILLIK SEÇİMSİZ BİR DÖNEM

Ülkede dört sene seçimin olmayacağını belirten Erdoğan, “Şimdi önümüzde belediyelerde 5 yıllık, cumhurbaşkanlığı ve mecliste dört senelik seçimsiz tek asama bulunuyor. Bu 4-5 senelik dönemin partimiz ve ülkemiz açısından taşıdığı ağırbaşlı önemin farkındayız. AK Parti’nin Türk siyasetinin istikbal asrına damga vurabilmesi, milletin 24 Haziran ve 31 Mart seçimleriyle önünü açtığı fırsat penceresini kullanmasına bağlıdır. Önümüzdeki seçimsiz çagi ülkemizde güçlenmenin Ak Parti’de ise yenilenme ve birleşmenin vesilesi haline getirmek istiyoruz. Atacağımız adımlarla AK Parti’nin geleceğini şekillendirmenin yanında bizden öncekilerden emanet aldığımız bu kutsal davayı 2053 ve 2071’e taşıyacak beşeri ve müessesesel omurgayı hep birlikte inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“KAPIMIZ DAİMA AÇIK”

Yerel seçimde İhtiyaç duyulan mesajları aldıklarını belirten Erdoğan, “Milletin sandıkta verdiği mesajları en doğru şekilde okuyarak en alttan en tepeye civarindan üzerimize düşenleri kati adina getireceğiz. her vakit ifade ettiğim benzeri AK Parti milletimizin maziden atiye giden şansı yolculuğunun altın halkalarından biridir. Hiç birimizin hesabî davranma, aklı ve yüreği adina nefsinin sesine kulak verme lüksü yoktur. Kalbinde millete, memlekete, hizmet sevdası var olan herkese ne civarindan ters olursa olsun her fikre AK Parti’nin kapıları Her vakit açıktır. Biz pazara civarindan değil kabre civarindan diyerek çıktığımız bu kutsal yolda azimle kararlılıkla yürüyeceğiz. Ne köklerimizden kopacağız ne, de gözlerimizi tek vakit olsun ufuktan ayıracağız. 94 ruhu ile çalışacak 2071 vizyonu projelerimize istikamet vereceğiz” dedi.

İTTİFAK SÜRECEK

MHP ile ittifakın süreceğini belirten Erdoğan, “Ülkemizin bekası, milletimizin istikbalini ilgilendiren konularda ulusalci devinim partisi ile güç birliği yapmaya ayni ritimde devam edeceğiz. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde olduğu benzeri Türk demokrasisini güçlendirecek tertemiz reformlara Cumhur ittifakı olarak imzasini atacağız” ifadelerini kullandı.

“ÇATLAK SESLERE Katiyen KULAK VERMEYİN”

Sağda solda duyulan çatlak seslere kulak verilmemesi gerektiğini kaydeden Erdoğan, “Biz emin adımlarla yolumuzda ayni ritimde devam ediyoruz. Bizim artık minik meselelerle gündemi işgal eden sanal meselelerle kaybedecek vaktimiz yok. Milletimiz bizden eser, hizmet bekliyor. Tıpkı nihayet 10 senedir olduğu benzeri dertlerine çözüm bulmamızı bekliyor. nihayet 17 senede ele geçirdiğimiz başarıda kendisinin önceliğimiz var. Muhalefetin sığ gündemiyle değil Her vakit milletin gündemiyle ilgilendik. Sizlerden ve bütün gönüllü kuruluşlarımızdan Türk Demokrasisi ‘ne ve bizi biz yapan kadim değerlere sahip çıkmanızı istiyorum. Birileri görmese de istemese de biz hatri sayilir büyüklükte ülkemiz hayalini gerçeğe dönüştürmek amaciyla çalışmaya ayni ritimde devam edeceğiz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.