Temel atma törenindeki ilginç görüntü sosyal medyayı salladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Bakırköy’de İstanbul Süryani Kadim Vakfı Mor Efrem Süryani Kadim Ortodoks Kilisesi esas Atma Töreni’ne katıldı.

Erdoğan, Yeşilköy‘deki İstanbul Süryani Kadim Vakfı Mor Efrem Süryani Kadim Ortodoks Kilisesi esas atma merasimindeki konuşmasında, kilisenin Süryani cemaatine ve İstanbul’a kazandırılmasında emeği geçenleri kutlama etti. Daha önceki İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanları Kadir Topbaş ve Mevlüt Uysal’ın asama süresince vakfa her biçimde desteği sağladığını, Vatikan temsilcilerinin de koşul olan adımları atmasıyla Süryani vatandaşların kendilerine ait tek kiliseye kavuşma imkanı ele geçirdiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Süryani cemaatinin eli açık katkılarıyla kısa müddette inşaatının tamamlanacağına inandığım bu kiliseyi İstanbul’umuz amaciyla de tertemiz tek zenginlik olarak görüyorum” dedi.

İLGİNÇ olay yasamsal MEDYADA GÜNDEM YARATTI

Erdoğan’ın konuşması sonrasında protokol, esas atma butonlarının başına geçerken, bu sırada yaşanan tek olay ise yasamsal medyanın gündemine düştü.

Daha önceki Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile AK Parti İstanbul mebus Ahmet Hamdi Çamlı’nın esas atma butonuna basabilmek amaciyla gösterdikleri çaba dikkatlerden kaçmazken, yasamsal medyaya düşen görüntülerde AK Partili Çamlı’nın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun önünde bulunan butona birlikte basmak adina önündeki boşluğu elleriyle kapattığı ve Egemen Bağış’ın da Çamlı’nın butona dokunduğunu zannedip ellerini ellerinin üstüne koyduğu görülüyor.

esas atma töreninde yaşanan enteresan olay, yasamsal medyada gündem yaratırken, Bir hayli kullanıcı olayla alakalı yorumlarda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.