Umuda yolculukta yine insanlık dramı

Sahil Güvenlik ekipleri, bu erken saat 04.00 sıralarında Çeşme Karaabdullah Burnu açıklarında iki ayrı şişme bota müdahale etti. Şişme botlarda bulunan Suriye, Filistin, Senegal, Somali ve Sri Lanka tebaalı 56 göçmen, kıyı Güvenlik botuna alınarak Çeşme iskelesine getirildi. Göçmenler kıyı Güvenlik botuna alınırken, tek şişme bot battı. başka şişme bot ise Çeşme iskelesine getirilerek bağlandı.

Şiar Muhammed hastaneye kaldırıldı

Göçmenler arasında bulunan Suriye tebaalı 11 yaşında olan Şiar Muhammed’in vaziyeti ise yürekleri sızlattı. Babasının kucağında bitkin vaziyette yatan Şiar Muhammed’in dört gündür aç ve susuz olduğu öğrenilirken, kendisine verilen yiyecek ve içecekleri de yiyememesi ve içememesi üstüne 112 aciliyetli Servis’e havadis verildi.

Çeşme iskelesine gelen 112 aciliyetli Servis ekibi, dört gündür hiçbir şey yeyip içmediğini ve hanede iki sefer kustuğu söylenen bitkin haldeki Şiar Muhammed’i ambulansla Çeşme Alper Çizgenakat hükümet Hastanesine kaldırdı.
Çeşme iskelesindeki göçmenler de işlemlerinin bitirmesi amaciyla Çeşme Belediyesine ait tek otobüsle Çeşme İlçe zaptiye Komutanlığına götürüldü. Göçmenlerin, işlemlerinin tamamlanmasının derhal peşinden İzmir Göç İdaresi Müdürlüğüne derhal sevk edilecekleri öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.