Vergi borçlularının açıklanacağı tarihler belli oldu

Hazine ve Maliye Bakanlığının Vergi Usul yasasi genel Tebliği, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. bunun için göre Bakanlık, bu sene açıklanacağı kesinleşen vergi ve cezalarla vadesi geçtiği halde ödenmemiş vergi ve cezaların ilanını, vergi dairesinin duyuru koymaya mahsus yerlerinde asılmak suretiyle 26 Ağustos-9 Eylül tarihlerinde ülkemiz genelindeki vergi dairelerinde, 10-24 Eylül tarihlerinde istikbal İdaresi Başkanlığının internet sitesinde yapacak.

İzah kapsamına, her tek vergi dairesine 250 bin Lira ve dahada çok borcu var olan veyahut bu meblağ ve üzerinde kesinleşen vergi ve cezası bulunan mükellefler alınacak.

1 HAZİRAN 2018-31 MAYIS 2019 TARİHLERİ DİKKATE ALINACAK

mevzubahis açıklamada, 31 Aralık 2018 itibarıyla vadesi geldiği halde 30 Haziran 2019 itibarıyla ödenmemiş bulunan ve İzah kapsamına alındığı anlatilan vergi ve cezalarla tek Haziran 2018-31 Mayıs 2019 tarihleri arasında kesinleşen tarhiyatlar dikkate alınacak.

Tebliğde anlatilan alakalı Yasalara göre uzlaşma başvurusunda bulunmuş veyahut başvurusu onay edilmiş, taksitlendirilen, yapılandırılan, yapılandırılması süre gelen alacaklar İzah kapsamına alınmayacak.

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.